Wpis z mikrobloga

Dlaczego prawie każde ogłoszenie o wynajmie mieszkania to najem okazjonalny? Za chwilę będę bezdomny, a nie mogę przez to wynająć, bo moi patologiczny rodzice (a właściwie rodzic, bo ojciec się powiesił jak miałem 7 lat) nigdy nie dorobili się mieszkania własnego (na książeczce PKO ich oszukali #!$%@? komuniści).

Rzygam tym krajem, tym życiem. Po #!$%@? oni mnie zrobili?
#przegryw
  • 39
@blargotron:

Kolega mieszka w UK, wynajmuje i nic podobnego nie wymagali od niego.

Nie wiem jak w UK ale USA podobno są niezłe cyrki i tam się robi całe castingi plus landlord jeszcze może chcieć dane do twojego pracodawcy żebym się z nim skontaktowaćxD
@blargotron: a nie myślałeś aby za granicę wyjechać,zarobić,kupić jakąś np kawalerkę do remontu,w takich małych miastach tanio kupisz.przegladałem ogłoszenia,i w Bytomiu np to i poniżej 80 tys kupi.kąt jakiś w razie w masz,a wtedy to możesz jeździć za pracą po świecie,i wyrazie czego masz gdzie wracac
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Generalnie roszczeniowością wali na kilometr z twojej strony. Jakbys mi tak #!$%@? nad glowa o tym ze to bez sensu bym ci nic nie wynajął


@Xolan: xDDD

Wyobraź sobie sytuację opa. Masz pieniądze na wynajęcie mieszkania, ale nie możesz tego zrobić. Nikt ci go nie wynajmie ponieważ każdy broni się przed skutkami idiotycznego prawa ustanowionego przez państwo.
@Xolan: Jaką mam roszczeniowość? Na czym ona polega? Stwierdzam stan faktyczny, że nie mogę wynająć mieszkania. Tyle mnie obchodzi. Sam zamierzam kupić mieszkanie kiedyś (nie wiem czy w tym #!$%@? kraju).

Chyba, że roszczeniowością jest to, że inne rodziny dostały za darmoszkę od PRL mieszkanie a moja #!$%@?.
@blargotron
@blargotron ok to w takim razie moze rozmawiaj z wlascicielem ze po prostu nie masz adresu zameldowania ale np. mozesz pokazac dokumenty poswiadczajace ze pracujesz? Wiadomo, powinna ich to #!$%@? obchodzic, ale to pokazuje ze starasz sie pokazac z dobrej strony

Co do mieszkania z prl za darmo. Z calym szacunkiem nie wszystkim dawali za darmo, byly pewnie wykupy za ulamek wartosci, ale rodzice moze w tamtych czasach mieli to w
@n0002: Umowę o pracę mogę pokazać. Bo uczciwie pracuję. Ale najem okazjonalny polega na tym, że muszę mieć gdzie mieszkać, żeby mieć gdzie mieszkać.
@Tom8: Mam ok. 320k zł i chciałbym kupić kiedyś może, ale nie zrobię tego szybko. Nie mam nikogo, kto udzieliłby mi żadnej rady, nie mam ojca nawet, ani żadnej rodziny. Ostatnio oglądałem mieszkanie wystawione na sprzedaż za 230k i bym je kupił, ale to był układ
@Szumimiwelbie jezeli bys mial np. ogloszenie ze jest zakaz palenia, przychodzi koles i na starcie sie pyta czy mozna palic w mieszkaniu to ... Jak myslisz, jak bedzie wynajmowac to grzecznie bedzie palic na dworzu?

To tylko przyklad. Czasy sa jakie są. skoro jest 10 chetnych to jako wlasciciel masz prawo decydowac komu chcesz a komu nie chcesz wynajac.
Podziekuj partii rzadzacje ze prawo nie chroni wlascicieli i musza oni samemu bronic
@blargotron: >Nie mam nikogo, kto udzieliłby mi żadnej rady
Wracaj na ss, jak będziesz miał pytanie to napisz

ale to był układ (i to powszechne na rynku wtórnym chyba), że kupuję je z obecną właścicielką (kobieta z dziećmi) w środku i mam tylko obietnicę na papierze, że zaraz się wyprowadzi

O #!$%@? tso, jak dla mnie scam na 99%. Nigdy wcześniej takiej #!$%@? nie widziałem.
@Xolan: No tak próbuję robić. Ale mam pytanie. Czy w takim razie ci właściciele nie są trochę roszczeniowi? Szczególnie, że przecież w tym #!$%@? kraju masa ludzi ma za darmoszkę mieszkania od albo krewnych, albo państwa.

Co do mieszkania z prl za darmo. Z calym szacunkiem nie wszystkim dawali za darmo, byly pewnie wykupy za ulamek wartosci, ale rodzice moze w tamtych czasach mieli to w dupie bo "na co to,
@blargotron: no właśnie to jest Twój problem - landlord boi się że będziesz nie do usunięcia jak ta matka z dzieckiem i będzie musiał sprzedać mieszkanie albo Cię utrzymywać. Ludzie jadą na właścicieli mieszkań, a oni nie mają żadnych praw bo nie jest ich dużo, więc to mało głosów, w dodatku ludzie ich nie lubią to państwo może ich #!$%@?ć. Spróbuj wynająć jakiś lepszy pokój duży, może coś z kumplem jakimś?
Podziekuj partii rzadzacje ze prawo nie chroni wlascicieli i musza oni samemu bronic wlasnego majątku.


@Xolan: Ty piszesz o prawie nie chroniącym właścicieli, kiedy ja piszę o konstrukcji prawnej (specjalnie wprowadzonej przez rząd), która chroni właścicieli właśnie.
@blargotron ok staram sie zrozumiec Twoj pkt widzenia ale poczytaj sobie o problemach z lokatorami. Ba, nawet wynajem okazjonalny nie uchroni landlordów od problemow ale w pewnym stopniu moze bardzo pomoc.
Niestety nieufnie patrza na wynajem bez najmu okazjonalnego, bo jak sie zacznie cos #!$%@? to oni beda musielu bujac sie z tym problemem. Nie bierz tego osobiscie. Takie czasy
@n0002:

Wracaj na ss, jak będziesz miał pytanie to napisz


Co?

O #!$%@? tso, jak dla mnie scam na 99%. Nigdy wcześniej takiej #!$%@? nie widziałem.


No to jest powszechne na rynku wtórnym (i zrozumiałe do pewnego stopnia).