Wpis z mikrobloga

Cześć! :) Mam pewien problem z tworzeniem własnych grafik do druku, może ktoś będzie w stanie pomóc :)
Mianowicie, w moim programie #procreate na #ipad chciałbym tworzyć grafiki do druku w formacie max 50x70cm. Program pozwala na stworzenie takiego projektu (300 dpi) ale tylko z jedną warstwą - co oczywiście odpada :( Gdy chcę posiadać więcej warstw projekt muszę stworzyć w mniejszym formacie (zachowując oczywiście 300 DPI) - przykładowo dla formatu 25x35 (czyli 1/2 docelowego) mogę zrobić 17 warstw. No i teraz pytanie... Jak by wyglądał wydrukowany taki plakat 2x większy niż finalny projekt? Chyba, że jest jakieś narzędzie, które pozwoli mi go przeskalować x2 bez większej utraty jakości zachowując 300 DPI? Mogę też stworzyć projekt 50x70cm ale z 150 DPI również z 17 warstwam, da się to jakoś przeskalować na 300 DPI? (,)

Już mi głowa pęka od wymyślania różnych rozwiązań, może ktoś z Was ma jakiś pomysł na to? :) Dziękuję!

#rysujzwykopem #grafika #grafikakomputerowa #rysunek #tworczoscwlasna
  • 3
@hipeq69: w sumie zależy jakie grafiki są do przeskalowania, ale nie powinno być ogromnego spadku jakości po skalowaniu w photoshopie albo jakimś odpowiednim do tego pluginem, nikt też plakatów nie będzie oglądał z 10 centymetrów, pamiętaj jedynie że drukuje się w innym profilu kolorystycznym, to też zmienia trochę postrzeganie gamutu barw.