Wpis z mikrobloga

@eshape55: @smutny_login: @Kapitan_Wie_Wszystko: kwestie wyboru i ekonomii poruszałem wcześniej, dla mnie najważniejszy jest czas, którego nie muszę marnować no pośrednie operacje pomiędzy wrzuceniem brudnego prania do pralki a włożeniem go do szafy. Jeśli nawet będzie to kosztować kilka euro więcej w miesiącu to nie jest problem. A w razie jakiejś przeprowadzki to raz, że tylko jedną rzecz trzeba targać i wcale nie jest powiedziane, że gdzie indziej będę miał
@etherway: nasz bajer:
Zużycie prądu pranie (100 cykli) 52 kWh
Zużycie prądu pranie z suszeniem 3,77 kWh
Zużycie prądu pranie z suszeniem (100 cykli) 377 kWh
Zużycie wody pranie 53 litry
Zużycie wody pranie z suszeniem 90 litrów

zwykła suszarka:
Zużycie energii załadunek pełny / częściowy 2,07 kWh / 1,2 kWh
Zużycie energii tryb wyłączenia / czuwania 0,5 W / 1 W

jak widać nasz bajer pobiera wodę do suszenia :D
@etherway: znaczy nie mówię że to kompletne gówno, bo mi służy i ogólnie jest spoko, tylko że jest zbytnio "zamknięta" tym oprogramowaniem. Brakuje mi swobody w programach albo jakiegoś "programu własnego" gdzie sobie ustawiam 15minut, jedno płukanie i dziękuję.
@GajuPrzegryw: jak słabo ssie, to coś jest zapchane w środku. Rozkręć dziada i zobacz, przecież to nie jest rocket science;) Albo jakaś uszczelka jest nieszcczelna. Generalnie łatwo samemu naprawiac odkurzacz. Ja kupiłem najtańszy możliwy bezworkowy i nie mam wielu problemów. Czasem słabo ciągnie to przeczyszczam dokładnie filtry i ładnie układam jedną uszczelkę, bo jest rozerwana, i potem smiga dlugi czas.
@etherway: Mialem to samo kiedyś , jak udało mi się wymienić łożysko.
Trzy dni walczyłem, ale zależało mi na naprawie, bo to dobra stara pralka i używam jej tylko do ciuchów roboczych.
Cieszyłem się jak dzieciak i gapiłem się chyba z pół godziny jak się kręci( ͡° ͜ʖ ͡°)
@etherway: jak to było świadome to ok :) Ja rozważałem i niestety dla mnie minusów było dużo więcej niż plusów. Zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie i szybkość.

Ile trwa u ciebie cykl pranie + suszenie (takie do szafy na wiór)? Bo jak ja szukałem pralkosuszarki to to było w okolicach 10h - czyli de facto jedno pranie dziennie.

Przy osobnych urządzeniach całkowity cykl jest krótszy (około 6 godzin - no ale
@Kapitan_Wie_Wszystko: poki co moge tylko powidziec, ze dwa komplety poscieli wraz z suszeniem to bylo cos kolo 5h, bylem zadowolony z efektu, suche i pachnace. Za 2-3tyg podesle wrazenia z normalnego prania ubran.

Tak jak pisałem wcześniej, może i koszt jednostkowy wyższy prania i suszenia w combo ale w moich warunkach to bedzie gora 25-30 razy na rok i to duza gora wiec wiekszy pobor energii w skali roku jest dla