Wpis z mikrobloga

Mircy kochani, ktoś z Was przerabiał dotację z PUP na działalność gospodarczą? Zastanawiam się, czy wielki pan urzedas w PUP przepuści wniosek o dofinansowanie laptoka za 12k i telefonu za 7k, tableta, biurka, dysku sieciowego, laserowego urządzenia wielofunkcyjnego za ok 5k.(kancelaria adwokacka here) #pytanie #pup #dotacje #dzialalnoscgospodarcza
  • 9
@Wassimir: Wszystko można, trzeba tylko dobrych argumentów użyć :)

Pamiętam parę lat temu jak braliśmy na stworzenie stanowiska pracy też był np zapis o tym że może być max 1 komputer, a napisałem że niestety ze względu na stworzenie kolejnego stanowiska musimy postawić także serwer wewnętrzny bo niema możliwości obsługi jakiegoś tam programu na więcej niż 2 laptopach (nowy byłby 3) i dlatego potrzebne są 2 laptopy jeden jako serwer i
@Wassimir: zależy od kierownika danego PUP, ale z tego co sam się dowiadywałem raczej nie dają tak dużych pieniędzy na komputery: ale mi się udało 8k na Maca wyciągnąć.

Wszystko zależy od tego jak dobrze jesteś w stanie uargumentować dany zakup: jak przekonasz kogoś, że telefon za 7k jest niezbędny do bycia papugą to kasa się znajdzie.
@Wassimir: Większość PUPów ma ograniczenia ceny urządzeń typowo konsumenckich o jakie pytasz. Zazwyczaj jest to ok. 4k na laptopa i 2k na telefon, powyżej tej kwoty musisz udowodnić że jest ci to potrzebne - zazwyczaj kuce od programowania czy graficy od renderowania, funkcje prestiżowe i pisanie pism u papugi to nie jest argument ( ͡° ͜ʖ ͡°)