Wpis z mikrobloga

@lossiemkos89: Wrocław, bo tu mieszkam () A tak na poważnie - nie mam żadnego merytorycznego porównania, poza drobną, niewiele znaczącą wzmianką, że mnie Poznań, osobiście - jako turystę będącego tam kilka dni - mocno zawiódł. Lubię wycieczki do dużych miast i spodziewałem się po Poznaniu dużo więcej. Tymczasem miałem nieodparte wrażenie, że Poznaniowi, nie licząc ścisłego centrum, bliżej do miasta powiatowego, niż do wielkiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lossiemkos89: mieszkałem po kilka lat w obu tych miastach. Wyprowadzam się pod Lublin XD. ale z obu tych miast to fajniejsi ludzie z lepsza infrastruktura, ładniejsze i lepsza robota to we Wrocławiu, Poznań ma tylko taki plus, że mniejsze od Wrocławia jest xd
@beerman: @xTortox: Wrocław wydaje się większy bo za Niemców był dużo większy od Poznania, jednak obecnie aglomeracja poznańska jest większa i liczniejsza. No i jeszcze kwestie przekazywania gruntów , Poznań jest np. mniejszy od Zielonej Góry.
Tylko to, że centrum wrocławia jest rozleglejsze to zaleta? Zawsze cierpiałem jak przez przypadek wjechałem w centrum, dawno mi się nie nie zdarzyło bo jakoś rok temu, ale godzina w korkach obowiązkowo. Poza centrum
@xTortox: tylko że ja żadnych danych nie podałem, a żeby to ocenić to wystarczy w sumie tylko mapa i dane demograficzne. O te drugie to teraz trudno, bo w samym mieście to na pewno więcej Ukraińców jest we Wrocławiu i to od dawna. Przynajmniej wcześniej tak to odczuwałem i każdy z kim rozmawiam, a był i tu i tu, tak to ocenia.

Dokładne badania w tym temacie robił espon.eu, ostatnie chyba
Pobierz AshtarPL - @xTortox: tylko że ja żadnych danych nie podałem, a żeby to ocenić to wyst...
źródło: comment_1672213231xL8xAWy8DaVXa89qaZLrJX.jpg
@lossiemkos89: #!$%@?, już całkiem #!$%@?ło. Wrocław 100 razy lepszy od tej dziury, pyrladnii jednej. Studiowałem parę mies. w poznaniu, dramat po prostu, całkiem inna mentalność niż ludzi we Wrocławiu. We Wrocławiu czuję się o niebo lepiej. Super się tu mieszka i żyje. Nie zamieniłbym Wrocławia na żadne inne miasto w Polsce.