Wpis z mikrobloga

Cześć,

Będą ponad miesiąc temu w Wietnamie odwiedziliśmy cztery miejsca. Po stolicy Hanoi, ruszyliśmy autobusem sypialnym na północ kraju do Sapa, by zobaczyć tarasy ryżowe, znaleźć odrobinę ciszy od zgiełku miasta i nacieszyć oczy pięknem gór. Tę część Wietnamu zamieszkuje aż 30 grup etnicznych, wśród których jedną z najliczniejszych stanowią Hmongowie. Wybraliśmy się na trekking z kobietą z Czarnych Hmongów, który nazywa się Mama Mu. Przygotowaliśmy film z tej części Wietnamu.

Zapraszam do tego znaleziska i jego wykopek.

Jeśli chcecie być na bieżąco z moimi znaleziskami polecam również obserwację hasztagu #szalonewalizki

#wietnam #trekking #podroze #podrozujzwykopem #turystyka
Pobierz SzaloneWalizki - Cześć, 

Będą ponad miesiąc temu w Wietnamie odwiedziliśmy cztery ...
źródło: comment_1672125476HRNQI0DXdMQyZudHLI5aUZ.jpg
  • 21
@PiccoloColo: to właśnie są doświadczenia z ludźmi z podróży. Tych namawiaczy na ulicach SaPa jest sporo. My na Mama Mu, trafiliśmy przypadkiem na ulicy, zaczęliśmy gadać i gdy okazało się, że właśnie nie jest nachalna i nie naciska jak inni, umówiliśmy się z nią na trekking. I warto było, bo oprócz trekkingu zobaczyć jak gotują we własnym domu i zjeść z nimi obiad to dobre przeżycie. A do tego wypić wspólnie
@SzaloneWalizki Właśnie obejrzałem materiał i śmiało mogę powiedzieć, że fajnie to wyglądało, no i żarcie wyglądało konkretnie, co dla mnie jest podstawą. ( ͡º ͜ʖ͡º) My zaś wybraliśmy kolejkowy atak na Fansipan i również śmiało mogę polecić. Monumentalne widoki połączone z pięknem przyrody.
Jednak trudno nie być uprzedzonym do randomowych sprzedawców itd, jeśli częstym widokiem jest wykorzystywanie małych dzieci do nagabywania turystów i robienia z nich mobilnych
@PiccoloColo: my dlatego odpuściliśmy Fansipan, bo słyszeliśmy, że za bardzo turystycznie. Fajniej było pójść na trekking i do tej chaty, posiedzieć z lokalesami. Bardzo spoko ludzie, żarcie pyszne, wszystko jak trzeba. My też byliśmy w listopadzie, na początku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SzaloneWalizki: jak najlepiej ogarniać bilety lotnicze? Polecisz jakieś konkretne trasy/linie?

Jeśli mówisz o tym w filmie to sorry za pytanie, ale aktualnie nie mogę go obejrzeć ;) thx z góry
da się podróżować bez zakładania kanału, reakcji foto video?


@zapster: da się. Ja tak robię i czułem się trochę jak dziwak - pamiętam sytuację w Boliwii, akurat trafiło się auto z dwiema parami Polaków, myślę zagadam bo i tak stoimy na tej granicy jak cyce i się nudzimy: Cześć, cześć, każdy przedstawił się nazwą bloga tylko ja jak jakiś oderwaniec imieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)