Wpis z mikrobloga

@witajswiecie: a i jeszcze oczywiście zapomniałem dodać, że zacofanie energetyczne UE wynika z decyzji politycznych, odejścia od atomu i opracowywania nowych technologii wydobywczych i eksploatacyjnych które byłby lepsze, na rzecz oszukiwania się bo zielona rewolicja w OZE działa o ile się oszukujemy, czyli w chwili gdy nie ma słońca i wiatru tak jak to miało miejsce chociażby przez długi okres tej jesieni to odpalamy elektrownie spalające paliwa kopalne czyli w domyśle
@volodia To już nie ma takiego znaczenia. Większość opcji jest lepsza niż brak regulacji. Pewnie się ze mną nie zgodzisz, bo bije od ciebie wolnorynkowość. Jednak patrząc na to jak miliarderzy wykorzystują niziny społeczne w Ameryce, a jak w Europie, to to są po prostu dwa różne światy.
W najlepszym wypadku, decydować co jest wykorzystywaniem powinni ludzie, ale rządy nigdy nie dopuszczą do powstania bardziej bezpośrednich demokracjii.
@vipcypr8 bezpośrednia demokracja to samobójstwo.
Ludzie by chcieli niższych podatków i więcej wydatków socjalnych.
I jak w Europie są gnębieni miliarderzy? W Europie są prawa propracownicze a nie antybogaczowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@witajswiecie: przede wszystkim w tai, że generalnie każdy, kto ma dwie ręce i głowę na karku może żyć lepiej niż w kraju komunistycznym - ma dostęp do wszelkich zasobów krajowych cyz zagranicznych, może ten kraj opuścić kiedy chce, może korzystać ze zdobyczy technologii.
Porównaj sobie Niemcy wschodnie i zachodnie pod koniec ich podziału, będziesz widział, który system jest bardziej efektywny. Ale ofc to nie był prawdziwy komunizm itd.
@volodia Nie przypisuj swoim rozmówcom skrajnych poglądów aby obalić ich stwierdzenia. To jest bardzo zły nawyk, z którym również musiałem walczyć swego czasu.

Nie mówię o demokracji bezpośredniej, jednak o stworzeniu pewnych instrumentów nacisku, które pomogą ludziom jako masie na rozliczanie chociażby polityków z ich czynów. To jest jakiś żart, że PIS ma rok w rok przynajmniej 2 kontrowersje większe niż ta, co obaliła PO, a i tak nikt nie jest w
@masz_fajne_donice Opierasz się na danych i definicjach, które są robione pod tezę. W 2000 roku bank światowy ogłosił, że ilość ludzi w skrajnym ubóstwie się zwiększa. Z 1987 do 2000 ilość wzrosła o ponad 300 milionów. Przewidywano również, że do 2015 liczba ta wzrośnie jeszcze o 400 milionów. Co oczywiście nie było na korzyść kapitalistów. Więc co? Więc zaczęto się bawić w zmienianie definicjii. Możesz to znać z tego jak obecnie a
@masz_fajne_donice: pisałem o klasie średniej, a Ty podajesz statystykę ludzi żyjących na granicy przeżycia

bo wybacz, ale przekroczenie 1,9 dolara na dzień to nie jest awans do klasy średniej według żadnego rozumienia tego pojęcia

ilość zanieczyszczeń się zmniejsza.


@masz_fajne_donice: gdzie i jakich? bo jak masz na myśli odpady stałe
https://datatopics.worldbank.org/what-a-waste/trends_in_solid_waste_management.html
to patrząc na dane banku światowego większość śmieci nie jest w żaden sposób przetwarzana, a ich produkcja stale rośnie

W
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@witajswiecie: a była gdzieś sytuacja, gdzie kapitalizm nie dążył do zmniejszania kosztów i nie powodował rosnących nierówności? Bo nie wydaje mi się.

ja akurat jestem w tej kwestii fatalistą, myślę że tutaj sprawdzi się dewiza, że „ludzie postępują rozsądnie dopiero wówczas, gdy inne możliwości zawiodą


Uuu zabrzmiało akceleracjonistycznie. Chociaż ja myślę że to nierówności prędzej doprowadza do buntu i zmian, niż środowisko.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Happy_pol: Mówienie o wolnym wyborze i równych szansach w przypadku, gdy w zasadzie w ogóle nie opodatkowujemy majatku, a nierówności doganiają poziom z końca feudalizmu, to jakiś nieśmieszny żart z twojej strony. Bez korwinizmow, szanujmy się.
a nie stare które zostały zastąpione nowymi


@witajswiecie: dobrym przykładem jest węgiel, który jest wypierany chociażby nowszym gazem łupkowym i na to też mogła postawić Europa tak jak USA, ale u nas stwierdzono, że nieeee i teraz kupujemy jako europa łupki z usa po wyższej cenie, co się nie kupi to ratujemy się starym węglem tak jak my czy niemcy, tak naprawdę tylko Chiny mają do dyspozycji co im się tylko
dobrym przykładem jest węgiel, który jest wypierany chociażby nowszym gazem łupkowym i na to też mogła postawić Europa tak jak USA


@MatPL1122: no właśnie problem polega na tym, że nie bardzo mogła postawić jak USA

tutaj jest problem podobny jak z elektrowniami opartymi na spalaniu węgla na miejscu w starych wyrobiskach gdzie nie opłaca się dalsze wydobycie, co też może być super pomysłem na warunki USA gdzie kopalnie węgla są gdzieś
@witajswiecie: europa zrezygnowała z łupków ze względów środowiskowych oficjalnie, oczywiście francja była bardzo na nie, totalnie nie dlatego że są eksporterem energii w chwili gdy nie remontują swoich reaktorów, Niemcy również na nie bo ich model biznesowy, nikt nie rozwija technologii poszukiwawczych i wydobywczych, bo odgórna klamka polityczna zapadła by tego nie finansować, więc nie ma mowy o ekologiczniejszych metodach wydobywczych. A nawet jak nie wydobywać w UE to można było
Porównaj sobie Niemcy wschodnie i zachodnie pod koniec ich podziału, będziesz widział, który system jest bardziej efektywny. Ale ofc to nie był prawdziwy komunizm itd.


@Shatter: podaj mi jedno miejsce gdzie napisałem, że komunizm jest albo był bardziej efektywny, chociaż jedno miejsce gdzie napisałem coś pozytywnego na temat komunizmu

albo przynajmniej jakiś punkt gdzie pochwaliłem NRD skoro je przywołałeś do porównania xd
jest to tym bardziej ironiczne, że w tym wątku