Wpis z mikrobloga

Wiecie co,
dzisiaj spotkałem się z moimi znajomymi z gimnazjum(level 25 here).
I mój kumpel zadał mi pytanie które dostał na jednej sesji ze swoja terapeutka.

„Dlaczego tak w ogóle żyjesz? Jaki masz cel?”

I powiem Wam szczerze, ze nie potrafiłem odpowiedzieć na te pytanie.

Oczywiście mógłbym odpowiedzieć, ze rozwój w pracy jest dla mnie ważny.
Że kiedyś chciałbym mieć dzieci jak już będę w stanie zapewnić im dobry start.
Albo nie wiem, że moja relacja z moją dziewczyną jest dla mnie bardzo ważna.

Ale to nie było to.
Dosłownie nie wiedziałem co odpowiedzieć.
Bo to nie są rzeczy które definiują to dla czego żyje.

Dlatego mam pytanie do Was.
Dlaczego żyjecie? Co Was pcha naprzód?
  • 112
@ciekawynick: bardzo dobrze zareagowałeś. Jesteś gamoniem jak większość z ludzi. Życie nie jest sprawiedliwe i ludzie dostają różne karty. No i życie układa im się jak mają te karty.
I to ich całe życie.
I wyglądając poza to, faktycznie nie za bardzo jest co odpowiedzieć.
No bo niby w sumie, nigdy nie żyłeś pewnie z oszczędności od kapitału tak żeby nie musieć pracować.
Jeszcze dodam od siebie, że jeśli ktoś czuje pustkę w życiu i nie jest szczęśliwy, to polecam odstawienie social mediów i portali typu Wykop (tu jest ciekawy wątek o Wykopie), albo po prostu zastanowienie się, w jaki sposób z nich korzystać. Myślę, że to mogłoby być dobre postanowienie noworoczne na 2023 r.
Większość treści w social mediach to bezsensowna papka, która tylko wpędza w zły nastrój albo kompleksy. Media co rusz bombardują
@ciekawynick: Jara mnie wiele rzeczy. Sztuka, nauka, muzyka, gry, ćwiczenia fizyczne, basen. Chcę się z tym wszystkim rozwijać i super spędzać czas ()

Poza tym, na tym świecie mamy karpatkę, whisky z pepsi zero, limonką/cytryną i lodem, lody, pistacje i fajnych ludków z którymi idzie się poznać, spotkać i pogadać ()
@ciekawynick:
Chcę wiedzieć co będzie dalej, co jeszcze ciekawego odkryje nauka, czy zdążę polecieć w kosmos, czy uda mi się zbudować dom, przeczytać/przesłuchać następną książkę scifi itd.
Dlaczego żyjecie? Co Was pcha naprzód?


@ciekawynick: żyje bo sie urodziłam, nie umieram bo nie miałam okazji do umarcia, a sie nie zabije bo rodzinie bedzie smutno, nic mnie nie pcha na przód, właściwie lata temu zastygłam w miejscu, nie mam marzeń ani planów na przyszłość, staram sie odnajdywać sens życia w chwilowych przyjemnościach jak dobra gra, film, mecz, uśmiech kota czy pisanie głupot w internecie
@ciekawynick: wgrany soft mi każe robić rzeczy. życie nie ma żadnego sensu i fajnie mi z tym. nie mam żadnego celu ogólnego, a te pomniejsze czasem zmieniam, czasem nie
I powiem Wam szczerze, ze nie potrafiłem odpowiedzieć na te pytanie.


@ciekawynick: Proponuję, żebyś w tym życiu zaczął się poprawnie wysławiać w ojczystym języku. Niech to będzie jeden z celów.
@ciekawynick bo kocham życie i zajawki. Dziś mam fazę na robienie zdjęć i #!$%@? tego 2 miesiące ile wlezie czytając ile wlezie aż mi się znudzi a jutro mam fazę na robienie kanału na YT o gierkach i to robię aż mi się nie znudzi. Poza tym podróże, dobre jedzenie, narkotyki tak trzeba żyć.