Wpis z mikrobloga

Co myślicie o automatycznych odkurzaczach?

Trochę zaciekawił mnie temat, który okazał się dość rozległy. Gdyż urzędzenia mocno się różnią pod względem funkcjonalności i możliwości, a przechodząc do filmów dochodzi jeszcze tyle rzeczy, że ciężko coś wybrać jakby się chciało.
Np jeden niby fajny wszystko super, a na progach zostawi syf który z pod niego wypada z racji na konstrukcję, albo na funkcji mycia zwiśnie na delikatnym progu, a to woda się wylewa z pojemnika na wodę, a to wyciągając pojemnik na kurcz wypada wszystko z niego, a to kable wciągają.

I tak najpierw się trochę przekonałem, potem spojrzałem na mieszkanie i nie wiem... nie poradzi sobie raczej. Zbyt skomplikowany układ, lidar nie ogarnie nawet tego. musiał by ziemie też mapować i rozpoznawać kształt podłoża a nie tylko przed siebie. Tak żeby wiedział co jest przed nim konkretnie jaki przedmiot i jak ma się zachować. Tak samo jest wiele zakamarków czy ciasnych miejsc i w wielu miescach nie odkurzy.
To raczej nie dla mnie. Musi się technologia bardziej rozwinąć.

#odkurzacz #agd #robotsprzatajacy #technologia
  • 3
@r5678: Ja mam od jakiegoś czasu roborock q7 max i zmieniło mi to życie serio XD cały czas jest czysto, niczym się nie przejmujesz czy coś ci spadnie czy nie zaraz sobie puszczasz go i masz czysto. Robisz obiad i nasycisz? Nie ma problemu nie musisz się dusic z odkurzaczem tylko sobie klikasz na telefonie i masz czysto. U mnie między pokojami są listwy przy drzwiach i tylko przy kuchni ma
@r5678: ja mam taki prosty, już kilkuletni i na początku byłem zachwycony, a teraz i tak raz w tygodniu przychodzi pani i mi sprząta razem z odkurzaniem i mopowaniem to praktycznie nie używam, bo to wystarczy, ale ostatnio widziałem reklamę takiego potwora co sam opróżnia brudy i brudną wodę do specjalnych pojemników i ma kamerę i potrafi rozpoznawać przedmioty. Wyglądało to bardzo fajnie, ale koszt 6,5k