Wpis z mikrobloga

@1964: Dokładnie tak było. Znowu w Polsce pierwszym krokiem w projektowaniu to jest norma śniegowa i wiatrowa. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że 1m3 świeżego śmiegu waży ponad 200kg, a topniejącego prawie tone (tyle co woda)
  • Odpowiedz
@wakxam: Mój dziadek hodował gołębie, więc bardzo poruszyła go ta tragedia, choć sam nie brał w niej na szczęście udziału. Krótko po tym wydarzeniu rozmawiał ze mną o niej, ale zapamiętałam z naszej rozmowy tylko, że odbywała się tam wystawa gołębi.
  • Odpowiedz
@wakxam: Moj wujek z olsztyna miał tam jechać. Był gołębiarzem całe życie, nie pojechał bo się rozchorował a zawsze jeździł na każde targi. Wielu jego znajomych tam zginęło, strasznie przykro było patrzeć na wujka po tym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Najciekawsze, że wszyscy myśleli, że to zawaliło się od śniegu, a tak naprawdę to od lodu - od wody, która zamarzła na łączeniach elementów stalowych i spowodowała ich przemieszczenie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 71
@wakxam: mój wujek gołębiarz tam był ale na szczęście tego samego dnia był puchar świata w skokach narciarskich i zwinął się stamtąd wcześniej żeby oglądać. Można powiedzieć że Adam Małysz go uratował
  • Odpowiedz
@wakxam: Pamiętam tę tragedie doskonale. Wraz kuzynem mieliśmy oglądać Horror ( koszmar minionego lata - jeśli dobrze pamiętam). Właśnie miał sie zacząć, ale stała sie ta tragedia i zaczęli to transmitować na żywo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@wakxam: no nie wiem czy zapomniana, każdy kto siedzi w budownictwie i pracuje przy czymkolwiek, co może dociążyć dach (konstrukcje, balasty), często dmucha na zimne i zamawia statykę dachu i obliczenia wytrzymałościowe ze sprawdzeniem planów budynków, pomiarami na miejscu itp, nawet jak jest to zupełnie niepotrzebnie. Zwłaszcza jeżeli w obiekcie przebywają lub pracują docelowo ludzie. Jak się podpisuje kontrakt na 100-200 tysięcy złotych to nikt nie skąpi na te 4-5 tysięcy
  • Odpowiedz
@wakxam: Mieszkam na drugim końcu Katowic, miałem 12 lat wtedy. Pamiętam rozkminy starych że jakby to było bliżej nas to pewnie też byśmy poszli oglądać gołębie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@wakxam: Pamiętam, jak na Onecie w komentarzach pod jednym z artykułów ktoś powiedział, że mu żal tych wszystkich zabitych gołębi, i ludzie się w odpowiedziach strasznie na niego wkurzyli
  • Odpowiedz