Wpis z mikrobloga

Ostatnio na wykopie był jakiś plisowany wpis o "nurcie" - czy jak to nazwać - że mamy świadomość, że każdy posiada złożone życie tak jak ty. Ktoś pamięta nazwę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) pojawiło się to na mirko w tym tygodniu na 90% #nauka
#filozofia
  • 4
  • Odpowiedz
@Mutare_mundi: no w większości przypadków nie myślimy tak głęboko, jak masz debila w pracy, to go ignorujesz i zapominasz, nie zaglebiasz się, że on też ma głębokie relacje rodzinne, że kogoś może nie lubić, że ojciec jego wychował w ten sposób, że ma teraz pewne dysunkcje społeczne, przez które funkcjonuje tak jak funkcjonuje, że przeżył rozterki miłosne, które też na niego wpłynęły, że w podstawówce był świadkiem śmierci kolegi itd. można
  • Odpowiedz
@grastanislaw: hm... co prawda nie mam za bardzo debili w pracy, ale znałem paru w życiu, ale wychodzi na to, że jestem przedstawicielem tego nurtu, bo co pawda zazwyczaj tak ignoruję większosć osób a debili tym bardziej ze względu na ograniczone zasoby.
Jednak, zakładam, że on ma też złożone życie, ba często nawet bardziej złożone. Wychodzę z założenia, że większość ludzi ma podobnie złożone życie, z jakimiś tam oczywiście odchyleniami od
  • Odpowiedz