Wpis z mikrobloga

Z okazji świąt chciałbym NIE podziękować pewnemu małżeństwu.

Kurier błędnie dostarczył paczkę za ~2000zł pod inny adres. Nie dość, że firma DPD wykazała się kompletnym brakiem profesjonalizmu w zaistniałej sytuacji (chociaż to jest historia na osobny wątek), to jeszcze źli odbiorcy wykazali się prawdziwie karygodną januszową postawą.

Małżeństwo przywłaszczyło sobie zawartość paczki dla siebie i odmawiają jej oddania, plącząc się w zeznaniach. Zatem raz jeszcze serdecznie NIE dziękuję. Przez waszą postawę:

- Nie mam zbiorowego prezentu od rodziny dla babci
- Nabawiłem się sporej dawki stresu
- Muszę się bawić w reklamację, która nie wiadomo czy zostanie uznana
- Kurier straci połowę miesięcznej wypłaty

Oby wam wigilijny karp smakował błotem, a los wydymał was tak jak 0rlen dyma Polaków na zawyżonych marżach.

Nie pozdrawiam
#kurier #dpd #swieta
  • 16
@wszystko_wiem: kurier mówił, że coś kombinuje z policją. Jego problem i ewidentna jego wina :/ ja nawet nie wiem, do kogo ta paczka trafiła. Wiem tylko, że to jakieś małżeństwo. Znając działanie DPD, nie brali pisemnego potwierdzenia, więc niczego im nie udowodnią ¯\_(ツ)_/¯
Zawartość paczki nie jest w żaden sposób unikatowa, więc chociaż tyle dobrego. Niemniej jednak ktoś zakosił paczkę za prawie 2000zł i nie poczuwa się do odpowiedzialności.
@Zgagarast: czy oni są #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież to jest do ugrania bez problemu - nawet pały się chętnie za to wezmą skoro mają konkretnego sprawcę pod wiadomym adresem

Bierz kuriera na świadka i zgłaszaj na policję

Niemniej współczuję bo przed świętami się pewnie sytuacja nie naprostuje - chyba że wizyta pana bagiety zmieni ich podejście
@Zgagarast: Nie ma to jak zamawiać ważny i drogi prezent na ostatnią chwilę xd nigdy nie przestanę z tego mieć beki, wiadomo, że najgorętszy okres, opóźnienia, większe prawdopodobieństwo błędów czy uszkodzeń paczki, to sobie zamówmy prezent na kilka dni przez wigilią xd

Kurier nie powinien zostawiać paczki u sąsiadów, chyba że z tobą gadał i tak chciałeś. Powinien normalnie to przełożyć na po świętach jak cię nie było w domu albo
@r5678: 1. nie trafił do sąsiadów tylko na prawdopobonie pobliską ulicę. Pech chciał, że numery się zgadzały, a ulice brzmią względnie podobnie.
2. Nie na ostatnią chwilę. Prezent był zamówiony w zeszłym tygodniu, ale nadany został dopiero 20 grudnia. Paczka dostarczona 21. grudnia i DPD dopiero po 3 dniach ustaliło co i jak, ale zostałem trzykrotnie wprowadzony w błąd przez infolinię.
@Zgagarast: Dobrze by było jakbyś mógł sprawdzić etykietę czy rzeczywiście błędnie doręczył, czy był wpisany zły adres.
No to tak czy siak na ostatnią chwilę, bo wiadomo, że firmy też mają poślizg. Dla mnie zamawianie czegoś ważnego aby było na prezent, to listopad z powodów które napisałem powyżej. Na przyszłośc bierz za pobraniem.

A jak ci ludzie co przywłaszczyli paczkę, nie chcą oddać to myślę że można to zgłosić na policję.
@Samowski: czekam na przelew od sklepu, super zachowanie od Eukasa (sklep od tableta) <3 duże serducho dla nich. Super wsparcie i obsługa klienta.

DPD z kolei... jprd.... tak złej i niekompetentnej obsługi klienta nie widziałem. DPD kazało zrobić mi reklamację na przesyłkę, potem się okazało, że nie powinienem, musiałem ją odwołać i już będą się ze sklepem dogadywać.