Wpis z mikrobloga

Nie ma to jak atmosfera w aptece przed świętami ()

Pacjentka: Poproszę coś na trawienie, tak w razie czego na święta.
Ja: Można działać zapobiegawczo. Po prostu wystarczy się nie objadać.
Pacjentka: Paani, przecież święta są po to, żeby się najeść.

Ale za to słyszałam "Wesołych Świąt" jakieś 28466261 razy ʕʔ

#dwafartuchywaptece #medycyna #zdrowie #apteka #swieta #jedzenie
Pobierz dwa__fartuchy - Nie ma to jak atmosfera w aptece przed świętami (。◕‿‿◕。)

Pacjentka...
źródło: comment_1671832955jNcgrcLcqbxMNYa1cLTbwc.jpg
  • 65
@dwa__fartuchy: polec cos domowego do zwalczania zapchanych płuc przez wydzieline, pierwsze 2 dni przede mną, te co woda leci ze wszystkich dziurek, mam miód, mleko, jaką wode lepiej pić - letnią? goraca robi mi dobrze bo troche sie gil odksztusza, mam suchy kaszel a jak odksztuszam, to az mi sie odźwiernik otwiera, takie mam te dudnienie, serio pytam
@dwa__fartuchy: Miało wyjść śmiesznie, a wyszło na to, że słaba z ciebie farmaceutka. Co Cie interesuje kto ile je. A może ta osoba będzie jutro na 3 wigiliach I żeby nie zrobić przykrości gospodarzom będzie chciała na każdej coś zjeść? Jak ktoś przyjdzie po leki na przeziębienie to też powiesz, że lepiej zapobiegać i proszę się nie przeziębiać. Ehh produkuje się a pewnie i tak usuniesz post, bo krytyka zaboli.
Przecież mowilam, że nic nie trzeba, wystarczy tyle nie żreć XD


@dwa__fartuchy: Ale nie tylko od święta, ale i na co dzień ¯\_(ツ)_/¯
Odkąd sam sobie gotuję (czyli mniej więcej od czasu studiów) to przestałem się obżerać ponad miarę jak w domu rodzinnym - bo tu dokładeczka, a tu zostanie i co z tym?

Tyle szczęścia, że biegałem sportowo przez całą szkołę oraz metabolizm miałem zawsze podkręcony na maksa dzięki czemu
@Prima_aprilis: wow, a ja jestem w szoku, że promowanie prozdrowotnych postaw może być przez kogoś źle odbierane.
I nie ma znaczenia gdzie, jaki zawód czy komu (a tu jeszcze kto jak kto, ale akurat farmaceuta ma pełne podstawy ku temu). Świadomość odnośnie profilaktyki leży w Polsce. Dużych akcji mało. Więc trzeba działać oddolnie, właśnie rozmawiając z ludźmi i edukując. Kto powiedział, że w wigilię trzeba się objeść jak świnia? Ktoś się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dunger: dlaczego mam nie płukać pasty, skoro po myciu zębów zawsze mam wrażenie suchej jamy ustnej i w sumie poza płukaniem muszę jeszcze się po kwadransie napić? Pytam poważnie
Nigdy nie używałem nici dentystycznych, a ostatnia plomba w moim przypadku miała miejsce parę lat temu i to tylko dlatego, że poprzednia się rozsypała xd inna sprawa, że mam zbyt ciasno ułożone zęby, więc nici na niewiele się zdadzą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dunger: o a jeszcze co do pasty to rzuciłem okiem na ceny - gdyby kosztowała tyle, co normalna pasta, to pewnie ludzie by chętnie kupowali, a 30 zł za tubkę to wiesz
@Prima_aprilis: Nie chodzi o białorycerstwo, tylko o twoje przypieprzanie się bez powodu. Laska słusznie zwróciła uwagę na profilaktykę i zapewne ostatecznie i tak sprzedała jakiś preparacik, a ty nie znając babki (tak jak ja zresztą) od razu nazywasz ją słabą farmaceutką? Słabe to w #!$%@? po prostu, bo kryjesz się za ekranem i klawiaturą, wiec łatwo tak się po ludziach ciśnie i ocenia, nie?