Wpis z mikrobloga

Przeziebilem mojego krolika. Ma katar. Ale juz lepiej. Jednak co mnie zaskoczylo to to, ze moj krolik umie oddychac przez buzie. Czytam w sieci, ze kroliki nie potrafia tego robic. Ze oddychaja przez nos, a jak katar jest duzy to sie potrafia udusic.

A moj sobie poszedl na skroty. Jest wesoly, je normalnie, pije i... oddycha ustami.

#zwierzeta #krolik #ciekawostki
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Yebat: bo króliki oddychają przez jamę ustną przy niewydolności oddechowej, to jest objaw duszenia się, w dodaku mogący doprowadzić do bardzo poważnych szkód na zdrowiu. Ale nie ma takiego cierpienia zwierzęcia, którego właściciel nie mógłby znieść ;)
@Miriamele: wczoraj wieczorem juz zaczal oddychac noskiem. Nos ma czyszczony. Dodatkowo inhalacje ma. Jego zachowanie nie odbiega od tego przed katarem. Poczatkowo wdychal buzia i wydychal nosem powietrze. Potem oddychal jedna komora noska. Teraz juz dwiema. Nie rozumiem paniki.
@Miriamele: tak. Bo tak oddychal. Co bylo zrozumiale przy zapchanym nosku. Przenioslem go w cieplejsz emiejsce. Robie codziennie inhalacje. Nie daje zupelnie innych oznak. Nie daje oznak bolu (zgrzytanie zebami). Jest normalny. Dodatkowo z noska coraz mniej wychodzi. Po prostu przewialo go. Juz wiem czemu w zoologicznych trzymaja kroliki w akwariach, a nie klatkach.