Wpis z mikrobloga

Ja p*, moja przyjaciółka miała właśnie w pracy rozmowę podsumowującą rok (różnie to nazywają). Stanowisko ma raczej niskie, szeregowa pracowniczka, praca hybrydowa, branża it. Dziewczyna leczy się na #depresja, o czym oczywiście w jej pracy nie wiedzą. Co usłyszała:
- jej negatywne nastawienie i przygnębienie udziela się innym, chodzi wiecznie smutna, demotywuje współpracowników, wytwarza aurę przygnębienia
- zawsze wygląda, jakby była w pracy za karę xd
- za mało udziela się na eventach (mają jakieś tam eventy integracyjne)
- bierze za dużo zwolnień xd (wyliczyli jej ile %)
- jest nieaktywna, niekreatywna itp. (nie pajacuje, po prostu robi swoje)
Generalnie nie pierwszy raz ostanio słyszę, że #korpo poczuły krew i zaczyna się wysysanie pracowników, a jak nie dajesz rady albo nie nosisz happy mask to spier
*aj. Chyba kończy się rynek pracowników.

#korpo #korposwiat #praca
  • 125
W moim zawodzie wspolczynnik samobojstw jest jednym z najwyzszych


@lisku_chytrusku: czym się zajmujesz?

nie muszę dorastać xd


Moim zdaniem w tym temacie musisz, bo masz utopijne podejście. Nie wszyscy Cię zrozumieją i zaakceptują twoje problemy. Tak nie funkcjonuje życie. Widać, że koleżanka opki nie znajduje zrozumienia dla swojego zachowania, więc tym bardziej nie powinna zdradzać problemów ze swoim zdrowiem psychicznym. Wyobrażasz sobie na jakie ryzyko ją narażasz jeśli szefowa/szef jej powie
@TantnisKrzyzowiaczek: weterynaria.

@TantnisKrzyzowiaczek: nie uważam, żebym miała utopijne podejście. W tym roku zabiły się dwie osoby, które kojarzyłam z eventów branżowowych + plus kilka takich, których nie znałam ani osobiście ani zwidzenia. Problem w mojej branży jest realny i zamiatanie go pod dywan przez lata nie przyniosło żadnych efektów.
Teraz słusznie się o tym mówi i mam osobiście nadzieję, że przyniesie to jakąś zmianę - jeśli jedna osoba odważy się
Koleżanka opki już ma w pracy pod górkę, bo odstaje. Istnieje duża szansa, że zostanie otoczona opieką lub chociaż dział hr przestanie #!$%@?ć nad uchem, że jest nie pozytywna.


@lisku_chytrusku: istnieje też szansa, że dostanie ostracyzmem między oczy a może nawet i jawną wrogością.

Problem jest poważny w twojej branży z tego co opisujesz. Ale będę brutalna - nie każdy nadaje się do każdej pracy i takie jest prawidło natury.

Mój