Wpis z mikrobloga

Mirki od #gryplanszowe i #grybezpradu - polecicie jakąś fajną planszówkę dla 2 osób?

Będziemy teraz z różową mieli dłuższą chwilę wolnego i fajnie byłoby wrócić do tematu planszówek. A że nie bardzo siedzę w temacie to wolę zapytać i kupić już po wykopowym researchu ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czego szukam:
-> coś mniej oklepanego niż jakieś Monopoly czy Osadnicy z Catanu
-> w pełni grywalne przez 2 osoby (większa ilość graczy ofc mile widziana)
-> nie musi być prosta jak konstrukcja cepa, douczymy się tyle ile będzie trzeba
-> dostępna w konwencjonalnej sprzedaży (a nie na kickstarterze czy pojedynczej stronie w necie)
-> tematyka z grubsza dowolna, aby była ciekawa i nie znudziła się po parunastu rozgrywkach

Pomożecie? (ʘʘ)

#pytanie
  • 24
Ale z tego co pamiętam, to na alternatywnych planszach są miejsca na żetony z dodatku (wilds, diseases).


@Bonnie_the_Cat: Są. Ale w sumie ikonografia na planszy jest istotna tylko przy setupie, więc bardzo łatwo można to ignorować :)

Jak gram solo na dwa duchy, to używam znaczników do planowania akcji, bo faktycznie można zapomnieć co się wykombinowało.


Raz próbowałem zagrać sobie sam na trzy duchy. Miało być epicko, ale nie do końca
Mogę za to polecić granie jedynie Ocean's Hungry Grasp.


@Bonnie_the_Cat: miałem straszne trudności z graniem nim solo. Posuwałem się nawet do takich rzeczy jak ustawianie sobie kart inwazji albo kładzenie sobie karty Reaching Grasp na górze stosu kart z mocami ducha, aby ją dobrać na 100% przy pierwszym dobieraniu nowej karty mocy.