Wpis z mikrobloga

@pastibox : elo i co z tych cyferek wynika? Staniało coś? A może dziś dostaje się lepszą ofertę kredytu na stałą niż rok lub pół roku temu? No jest mniej kredytów, ciężko coś kupić, wielu młodych ludzi jest w dupie, z czego się chłopie cieszysz? Z cyferek że spadły xD czy z tego że somsiad ma gorzej?
  • Odpowiedz
@szybki-bill1: powiem szczerze - obserwuję jedną z dzielnic Gdańska i okazje na portalach ogłoszeniowych pojawiają się raz na 2-3 miesiące (kij wie czy jakiś fliper lub ktoś z gotówką tego nie złapał minutę po wstawieniu ogłoszenia). Szukam w starym budownictwie i obecnie jedyne co wisi max do 500k 3 pokoje to ostatnie piętra lub parter.

Albo pośrednik "aktualizuje" ogłoszenie dodając jedną spację w treści aby na stronie pokazało, że niedawno zaktualizowane.
  • Odpowiedz
@matwes: no ja sobie też dla sportu teraz właśnie patrzę co słychać wielkim świecie i mam podobne wrażenia. I co, dalej jest drogo, kredyty są turbodrogie, wynajem też i w ogóle trudno coś wynająć bo jest mało ofert a dużo chętnych. Ogólnie znów #!$%@? się opłacilo czekanie. A ten się cieszy bo cyferki spadły xD
  • Odpowiedz
elo i co z tych cyferek wynika? Staniało coś?


@szybki-bill1: na to trzeba poczekać, nieruchy to nie bitcoin, jak bańka jebła ostatnio w 2008 roku bodajże, to spadek cen dopiero zatrzymał się jakoś w 2015 roku. Ten rok, to jest wyparcie faktu że ceny nieruchów mogą spadać, 2023 będą się ludzi godzić, że jednak trochę można obniżyć aby sprzedać, 2024 to będzie ratuj się kto może xD
  • Odpowiedz
@JohnFanLiczb: tak, standardowa. Tak samo, jak chcesz kupić nieruchomość - też musisz czekać, bo musisz odłożyć kapitał własny na wejście + remont czy coś. Generalnie, cierpliwość zawsze popłaca, wiem że gołodupce z wykopu to już by chcieli kupować po 2k za m2 xD
  • Odpowiedz
2024 to będzie ratuj się kto może xD


@TheDzions: przy kredycie 2% też?
Poza tym do 2024 roku inflacja i procent składany mogą zrobić tak, że wszystko będzie kosztować średnio 1,5 raza więcej niż na począku tego roku. Nie wiesz czy tak nie będzie, a są przecież bardzo duże na to szanse. Jeżeli obie te rzeczy się wydarzą to o jakich spadkach w 2024 może być mowa? Nie bardzo rozumiem na
  • Odpowiedz
@szybki-bill1: Tyrowicz mówiła, żeby przygotować się na to, że w najbliższych 5 lat ceny się podwoją. Ten kredyt 2% to będzie kiełbasa wyborcza, później zrobią takie obwarowania, że mało kto dostanie.
  • Odpowiedz
@szybki-bill1: właśnie nie musi, chodzi o to żeby był dobrze sprzedany. I według mnie nie wejdzie przed samymi wyborami, tylko obiecają go po wyborach, bo wszak jakby przegrali to następni będą spijać śmietankę z tego projektu.

Albo, chyba że go wprowadzą przed wyborami, bo wiedzą że ten program będize nie wykonalny z powodu braku kasy na niego.
  • Odpowiedz