Wpis z mikrobloga

Znajomy ostatnio miał gorszy okres po rozstaniu z baba i pod wpływem substancji napisał koleżance że się zabije a poszedł spać, i koleżanka w stresie wezwała pogotowie jak nie odpisywał długo bo myślała że cos sobie zrobił a chłop ze zmęczenia zasnął, i przewieźli go do psychiatryka więc wyszło nie fajnie i chciałby się wypisać na żądanie ale mówi że nie może, tak serio jest? Znajomy 25 lat

#narkotykizawszespoko #szpital #prawo #psychiatria #pytanie
  • 21
@Amir7: ja ojca alkoholika chciałam wysłać na oddział po jego sugestiach do rodziny że się zabije. Weszłam do domu z policjantami, a on leżał na podłodze w samej bieliźnie ledwo kontaktując. Nie wiem ile pił, ale wygladało to bardzo źle. Koniec końców policja zabrała go do wytrzeźwienia do siebie, a rano go wypuścili z zupełnie rozładowanym telefonem (pytałam ich czy będzie mógł zabrać ładowarkę), bez kluczy do mieszkania. Jeszcze musiałam go
@Amir7: powinieneś mieć dowód tego. Zapis rozmowy albo wiadomości gdzie twierdził, że chce.

sen po melanżu nie wystarczy aby kogoś siłą zatrzymać, powinno byc przedawkowanie czegoś z zamiarem zrobienia sobie krzywdy.

jak nie ma dowodów, że sobie zagrażał + po rozmowie z psychiatrą wyjdzie, że nic mu nie jest a ona gada oburzony 'jaki zamach samobójczy #!$%@?ło? zćpać się chciałem' to sam możesz mieć przypał
@Amir7:

Czyli np ja sobie zadzwonię że mój kolega chce się zabić, oni mu wejdą na chatę i zobaczą że jest po melanżu i śpi i bez jego zgody mogą go trzymać miesiąc?


Niekoniecznie, ale jeśli powiedziałby, ze się zabije i zjadł dużo tabletek nasennych plus zapił to alko to mogłoby zostać to potraktowane jako próba samobójcza.

Może jest faktycznie w złym stanie i psychiatra uważa, ze serio może zrobić sobie