Wpis z mikrobloga

Co to za patologia dzisiejszych czasów w budowlance? Kiedyś budowlaniec ogarniał całą wykończeniówkę, a teraz trzeba 50 "fachowców" , bo on kafle położy ale już drzwi nie wstawi, ani płyt nie zamontuje, bo to robota płyciarza. Niedługo będziemy mieć specjalistów od listw i gruntowania którzy tylko to będą robić. Chciałbym również dodać, że za wąska specjalizacją wcale też nie idzie cena czy jakość.
#pracbaza #budowa #budowlanka #wykonczenia ##!$%@? #patologiazewsi #robpill #przegryw
  • 24
@Polnischefuhrer: To mówisz o 'złotych rączkach', którzy powinni ogarniać różne duperele, ale jeśli chodzi o fachowców to ma to sens. Po co tynkarz ma ci płytki kłaść? Nie ma sensu to i glazurnik i tynkarz będą mieli zapchane terminy robiąc tylko to co potrafią.
@Smasher69: no nie, bo potrafią nawet swoją specjalizację spartolić, niedługo będziesz potrzebował jeździć do 20 mechaników by zrobić samochód. Znam również FACHOWCÓW co potrafią zrobić wszystko na wysokim poziomie, za niewygórowane ceny.
@Polnischefuhrer: Można robić wszystko na średnim poziomi, albo jedną rzecz na turbo dobrym. No i inny sprzęt ma glazurnik, który robi tylko ta, a inny ma złota rączka od wszystkiego. Tak samo z gipsiarzami i tynkarzami.
@KarolDawid: oczywiście, że wymagam, bo jeżeli jesteś klientem to pójdziesz do tego budowlańca który robi to jak powinno a nie do partacza co nie potrafi czytać i pisać. Weźmiesz sobie saszków z ukrainy lub jakiegoś Sebastiana to będziesz mieć więcej problemów niż korzyści. Zawsze weryfikujesz takiego typa przez to, że jest gość z polecenia i sprawdzasz jego poprzednie prace, czyli jak gość robił łazienki to chcesz widzieć jak robił je innym
@Polnischefuhrer: widocznie są zbyt głupi, żeby się nauczyć 10 różnych trywialnych prac.
Skoro skupiając się na jednej rzeczy i tak potrafią ją #!$%@?ć to co mówiąc jak zaczną robić wszystko.
Ja doszedłem do takiego etapu w życiu frustracji względem partaczy fizycznych, że niedługo to będę #!$%@? mechanikiem samochodowym, wykończeniowcem, elektrykiem, hydraulikiem i spawaczem w jednym.
@sikalafou: pamiętam jak chodziłem od mechanika do mechanika, na szczęście mam teraz gościa do którego chodzę raz i na lata go nie widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza takimi rzeczami jak klocki i inne duperele nic nie muszę robić. Chłopak młody ambitny, ma własny warsztat, oby nigdy nie zaczął robić #!$%@? jak te janusze, bo jest w tym zajebisty.
@sikalafou: trzeba mieć trochę więcej wiary w ludzi, po to zarabiasz dobre pieniądze, by nie robić wszystkiemu samemu w życiu tylko mieć od tego ludzi którym dasz pieniądze, a oni zrobią to za Ciebie tak jak powinno. Nie możesz brać ludzi w ciemno, bo pełno jest oszustów. Musisz mieć np. takiego budowlańca, że masz pewność, że jak wrócisz z wakacji to chata będzie #!$%@? perfekcyjnie. Skoro jest przyzwolenie na #!$%@? to