Wpis z mikrobloga

#wiedzmin3 #pcmasterrace #gry

Pamiętam jak po premierze Wieśka w 2015 ludzie opisywali wydajność swojego sprzętu na zasadzie "Wiesiek działa mi na uber / wysokich detalach". Kto by się spodziewał, że CDP po ponad 8 latach przywróci Wiedźminowi 3 status uniwersalnego benchmarka graficznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak dzisiaj powiesz, że "Wiesiek działa mi na uber" (w sensie działa dobrze, a nie w 40 klatkach), a jeszcze - o zgrozo - z ray tracingiem, to każdy już wie że na biurku stoi pudło za co najmniej 8-10k.
  • 13
@saggitarius_a: Pewnie są osoby dla których to ma znaczenie. Nie wiem. Mówię tylko, że kiedyś stwierdzenie "Wiesiek działa na uber" było sposobem na udowodnienie wydajności pieca. I dzisiaj dzięki next-gen patchowi jest dokładnie tak samo.
@Fido2801: Bez raytracingu to żaden benchmark. Po wczorajszym hotfixie "wiesiek działa mi na uber" w DX12/1440p/60fps z palcem wiadomo gdzie na 3070, a do tego nie trzeba 8-10k, tylko dużo mniej. Dopiero w RT siada.

Z pełnym RT na uber+ w 1080p, mniej więcej 50-60 klatek wszędzie oprócz Novigradu. Więc domyślam się, że na 3080 pełny RT/uber+/1080p/60fps wyciągnie. Karta za 4k.
@Ingvarr100th: hmm, no to może faktycznie RT tylko na RTX 40.

btw #!$%@?ć TAAU, spróbuj DLSS na quality, imo lepszy antialiasing i przede wszystkim nie ma aż takiego ghostingu jak na TAA. No i zyskujesz kilka klatek gratis.
@Ingvarr100th: Nie wiem, ale DLSS Quality nie jest złe w W3, minimalna strata, ostrość lepsza niż TAAU. Z drugiej strony olej RT to i tak dopiero pieśń przyszłości i trochę lat i generacji minie zanim RT stanie się standardem. Tutaj można się pobawić i potestować. Na pewno nie przechodzić tak grę, bo za mało daje względem tego jakie zasoby pobiera, gdzie tutaj każda trawa z osoba jest cieniowana itd. Dużo lepiej