Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Część wszystkim!
Chciałem zacząć naukę programowania i zainstalowałem sobie na początek Visual Studio w którym fajnie pisze mi się w C#, ale gdy piszę w Pythonie i przy drukowanych tekstach wrzucę coś z polskimi znakami to dostaje ciągły błąd UTF-8
Czy ktoś wie jak to ogarnąć?

Dołożyłem również VS Code i tutaj to co pisze w pythonie działa elegancko, ale nie potrafię sobie poradzić z C#. Chyba jechało już za dużo rozszerzeń i dodatków i musiałem coś pomieszać. Gdy chce pisać w C# to nie mam tych początkowych wpisów z "Using" i przy próbie użycia "RUN" nie dzieje się totalnie nic. I teraz pytanie jak odinstalować VS Code tak żeby po zainstalowaniu od nowa program był wyzerowany. Bez moich ustawień i dodatkow? Standardowa deinstalacja i instalacja nie dają takich efektów

#programowanie #it #pyrhon #csharp #visualstudio #vsc

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a0d338ba11279a731b0c5d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 3
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: powinno być na dole programu z tego co pamiętam na samym dole po prawej stronie systemy kodowania plików i tam możesz a w zasadzie powinieneś zmienić na UTF-8, bo taki jest standard i wszystko powinno grać ( ͡° ͜ʖ ͡°)ewentualnie pobierz pycharma jak zaczynasz i może będzie dobrze w standardzie
  • Odpowiedz