Wpis z mikrobloga

UWAGA! BINANCE! PODATKI!
Przypominam o obowiązku zgłoszenia zakupu kryptowalut w picie, aby móc je potem odliczyć w przypadku zysku. Binance udostępnia możliwość wygenerowania wyciągu z konta maksymalnie 1 ROK WSTECZ. Oznacza to, że jak się w lutym obudzicie, że trzeba do pitów krypto zgłosić, to nie wygenerujecie wyciągu za pełny rok kalendarzowy.
W dniu 31 grudnia mija możliwość wykazania wszystkich ruchów na fiatach i krypto za pełny rok 2022, o ile nie prowadziło się własnych zestawień np. w excelu.

Portfel->Historia transakcji->Generuj wszystkie wyciągi (prawy górny róg ekranu)->Czas: Dostosuj->Odznaczamy Ukryj rekord transferu->Portfel wszystkie;Moneta wszystkie-> Eksportuj Następnie czekamy na wygenerowanie pliku przez giełdę

Także wyplusujcie wpis, aby dużo osób zobaczyło przypominajkę.

#gielda #krypto #btc #bitcoin #eth #ethereum #binance #kryptowaluty
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@odishewo
A co jeśli prosiłem support o natychmiastowe dożywotnie usunięcie konta ponieważ miałem próbę samobójczą? Niestety miałem ogromne straty na dzwigni nie swoich pieniędzy po stracie również swoich na zakup mieszkania. Pytam poważnie czy straty mam rozliczać gdyż nie planuje w przyszłości inwestowania w żadne kryptowaluty
  • Odpowiedz
  • 1
@MirkujeOd2009Roku Nie, nalezy wykazac zakup w chwili konwersji fiat na krypto

@hipokryzjawkutos Nie chojrakuj. Zgloszenie w picie zakupu krypto nie jest jednoznaczne z oplaceniem belki od zyskow. Daje to jednak mozliwosc w przyszlosci, w przypadku zyskow, wybrania czy ide droga legalna i place podatek czy nie. To, jak bede wyjmowal krypto to juz inna sprawa.Poza tym, sa prowadzone dzialanosci w Polsce albo zwykle etaty gdzie jest sie narazonym na wzmozone
  • Odpowiedz
@parobek677: Nie są istotne wypłaty z giełd, ale operacje dokonywane na giełdzie. Jeżeli z końcem roku nie było zrealizowanego zysku, to wystarczy złożyć sobie korektę, żeby móc poniesione koszty uwzględnić przy sprzedaży w kolejnych latach. Gorzej, jeżeli pojawił się zysk - wtedy przypał, bo dni mijają, a wraz z nimi odsetki narastają.
  • Odpowiedz
@Anyper: Teoretycznie powinieneś to rozliczyć, ale jeżeli nie pojawił się na koniec roku zysk, to na teorii się kończy, o ile nie będziesz w przyszłości inwestował w krypto. Gdybyś inwestował, to wówczas pozwoliłoby Ci to na wykazanie większych kosztów, obniżając potencjalny podatek do zapłaty. Jeżeli jednak nie będziesz inwestować w krypto, to wykazanie nadwyżki kosztów, tj. tej straty, nie wpłynie na inne źródła przychodów w żaden sposób.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@odishewo:
Da się wygenerować i o dziwo nie było większych pytań ze strony US jak to odczytać (chociaż trzeba przyznać, że trafiłem na osobę, która po prostu zna się na swojej pracy). Taki protip, zwróćcie uwagę czy dobrze wyliczyliście zysk uwzględniając kurs waluty z dnia, w którym zmienialiście krypto na fiata. Na to US zwraca uwagę na samym początku, a przynajmniej tak było w moim w-----u. Ten pliczek z Binance
  • Odpowiedz
@PrzedmaranczaII: Jeżeli z tego pliku chciałbyś wyliczyć dochód z krypto, to musiałbyś zidentyfikować operacje z udziałem fiatów i wyliczyć sumy kosztów i przychodów. W przypadku walut obcych powinieneś uwzględnić ich kurs z poprzedniego dnia roboczego z tabeli NBP. Jeżeli masz zbyt dużo operacji, by to robić manualnie, to możesz też po prostu zaimportować te operacje w naszym systemie i w wygenerowanym raporcie otrzymasz niezbędne info o przychodach i kosztach (
  • Odpowiedz