Wpis z mikrobloga

Mam taki problem z Renkforce RF100 v1 - mianowicie jak jest zimna nie używana po włączeniu pokazuje że na nozzle ma 231C a wiadomo, że po nieużywaniu powinno być 0C - czujnik temperatury padł? Czy może jakiś reset, czy czyszczenie? Ogólnie ustawiam nozzle na 245C to przez chwile się reguluje i spada o parę stopni i potem znowu rośnie bo w końcu po ustawieniu 245C musi zacząć grzać

Jak mam ustawione startowo 231C/0C to i tak rośnie ale się nie grzeje

#pytanie #druk3d #drukarka3d
  • 8
@tomszczyk: No wiadomo ale jest na start 230+ to przesada, widzę że to jest cos na oprogramowaniu, zbijam te parę stopni na nozzle, power off zanim zacznie rosnąć i od prądu poodłączam i jest mniej (o tyle na ilu wyłączyłem)
@bsl: No dobra ale jak rośnie po podpięciu do usb z odłączonym głównym zasilaniem i gdzie działa tylko wyświetlacz rf100 i tam również rośnie? Wtedy termistor nie ma zasilania więc jakim cudem rośnie?
@bsl: Ok, skoro 5v wystarcza, to czy jak odepnę termistor od płyty, rozumiem że efekt będę miał taki sam? Dopytuje bo drukarka z drugiej ręki i obawiam się że jakieś firmware nieodpowiednie wgrane
@bsl: Chyba faktycznie, przed chwilą miałem na start 34C i potem ustawiłem szybki druk na 228C i temperatura trochę skakała zanim się ustabilizowało, podczas wydruk pokazywało stałą temp