Wpis z mikrobloga

Witam, mieszkańców Elbląga, byłem w tamtym miesiącu w Elblągu zobaczyć te miasto i bardzo szkoda mi tego miasta bo będąc tam na starówce to niestety jako że była to godzina około 13-14 to było tam tak pusto, praktycznie wszystkie restauracje i lokale albo zamknięte albo puste. Bardzo szkoda mi tego miasta bo byłem też w muzeum Elbląga i widziałem zdjęcia i makiety z przedwojennym wyglądem tego miasta, teraz to stara zabudowa praktycznie nie istnieje i większość zabudowy stanowi nowe budownictwo, szkoda bo miasto z fajnym potencjałem, nie wiem może latem wygląda lepiej ale dla mnie to takie miasto widmo, czy ktoś tutaj z mieszkańców, wie czy są jakieś plany miasta względem turystyki żeby uatrakcyjniń to miasto.Na Plus fajne muzeum oraz bulwar i niektóre z zachowanych przedwojennych budynków. Fajnie było się też przejechać starym Konstalem 805. Muszę odwiedzić te miasto kiedyś latem może wygląda lepiej i jest bardziej oblegane w tym okresie.
#elblag
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gigachadman: latem rzeczywiście jest bardziej oblegane ale też nie ma szału. Można za to skorzystać z dwóch atrakcji które zimą są niedostępne, mianowicie rejs Kanałem Elbląskim oraz wejście na wieże katedry św. Mikołaja. Plus popływać kajakiem/rowerem wodnym po rzece.
Starej zabudowy nie ma a nowa tworzona jest metodą retrowersji co też ma swój urok ale fakt że to jednak współczesna budowa.