Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Do osób uczęszczających na terapię - było/jest warto? Rozważam chodzenie na terapię ale nie wiem czego się po tym spodziewać. Miałem styczność z kilkoma psychologami w życiu ale to było tylko kilka spotkań więc nie chcę wysuwać wniosków. Czy rzeczywiście jakość waszego życia podczas terapii się poprawiła? Warto wydawać te 200zł za godzinę czy lepiej wydać to na samorozwój? Musiałbym wydawać 800zł miesięcznie, a jak wiemy na miesiącu to się nie skończy. Może lepiej zainwestować w jakiś kurs języka obcego albo cokolwiek rozwijającego? Proszę o opisanie waszych doświadczeń i jak zmieniło to wasze życie.
#terapia #psycholog #psychoterapeuta #depresja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639f02bdba11279a731ab9be
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 12
M.: Jaka terapię? Na depresję czy na fobię społeczną? Na fobię znam osobę co z domu nie wychodziła, stres, płacz problemy z kontaktami międzyludzkimi. Po terapii nie ta osoba. Zero problemów, obecnie mieszka samodzielnie, funkcjonuje normalnie. Właśnie szuka pracy.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: jak masz jakis problemy ze soba i masz kase to terapia w zasadzie wydaje sie najlepsza opcja. Samemu z wielu rzeczy bardzo trudno wyjsc lub jest to wrecz niemozliwe.
Niestety wielu terapeutow to zjeby, a czasami nawet jak sa ok, to nie czujesz dobrej chemii z nimi (szczegolnie z paniami 50+). Dlatego wazne, zebys starannie wybral sobie terapeute, z ktorym Ci sie dobrze gada. A jak nie to zmien na
@AnonimoweMirkoWyznania
Kurde, jak najbardziej warto, tylko czasem dziwnie mi się to pisze, bo ja trafiłem na świetną poradnie, gdzie mam terapię z psychoterapeutką z kilkunastoletnim stażem i dobrego psychiatrę, a wszystko na NFZ. Gdybym miał płacić, to bym chyba nawet nie miał takiej zagwozdki jak ty, bo po prostu by mnie nie było stać...