Wpis z mikrobloga

Hej,
udało mi się wreszcie przekroczyć psychologiczną barierę 10k brutto, mianowicie od razu wskoczyłem na 11200.
Tutaj moje pytanie, czy opłaca się być na umowie o pracę? Czy podatki i zjazd pensji na UOP pod koniec roku może mnie dojechać? Zastanawiam się jakie są minusy i plusy pozostania na UoP.

Dodałem tag programista15k, ale to nie jest branża IT. Podejrzewam, że Wy będziecie znać lepiej ten problem niż tag ogólny.

#zarobki #pensja #10knamiesiac #programista15k
  • 10
  • Odpowiedz
@MiotaczIntelektu: https://jakipit.pl. Na B2B powinieneś dostać duże brutto z UoP + doliczyc urlop do stawki jeśli w umowie nie bedzie płatnych dni wolnych od świadczenia uslug. Generalnie jak chcesz przechodzic na B2B, to najlepiej nie u tego samego pracodawcy, bo nie bedziesz mógł wziąć ryczałtu i skorzystać z ulgi na start.
  • Odpowiedz
@MiotaczIntelektu: Co do plusów i minusów UoP to z plusów zapewne płatny urlop (choć tu zależy, może na B2B też byś to dostał), jak święto wypada w weekend to masz dzień do odebrania, L4, normowany czas pracy, znacznie mniejsza odpowiedzialność (na B2B możesz odpowiadać za pełne straty firmy oraz utracone korzyści jeżeli byłyby spowodowane przez Ciebie). Również z potencjalnych plusów UoP jest to, że masz umowę UoP gdzie sporo rzeczy jest
  • Odpowiedz