Wpis z mikrobloga

Bylem kiedyś z dziewczyną z którą do dzisiaj mam kontakt. 10 lat temu byliśmy u jej rodziców i poszła im do sklepu. Po powrocie jej matka się rozpłakała że kupiła majonez o 1,20 zł droższy niż ten który miała kupić. O cholerny 1,20 zł. To mi tak zapadło w pamięć że do dzisiaj tego nie zapomniałem. W ciągu ostatnich kilku lat ci sami ludzie wyremontowali sobie dom (remont generalny wraz z wymianą dachu itd.) i kupili samochód. Ich dzieci które pracowały za gówniane 1300 zł netto na miesiąc mają dzisiaj swoje domy i samochody i gdyby PiS nie podniósł drugiego progu to już by go przekroczyli. To jest Mireczki to co zrobił PiS, wy nawet nie pamiętacie już w jakim gównie byli umoczeni ludzie 10 lat temu. #pis #po #kaczynski #tusk #polska #gospodarka #inflacja #rpp #ekonomia
  • 52
@statystyczny_yt: No pewnie, zbieg okoliczności. Pewnie takim samym zbiegiem okoliczności jest fakt, że za rządów PO ludzie harowali na śmieciówkach po 7 zł/h, za ich rządów nastąpił największy w historii nowej Polski exodus młodych ludzi, a złotousty prezydent dawał genialne rady w postaci „zmień pracę, weź kredyt”. Że wam naprawdę nie jest wstyd głosić te brednie to nie wiem…
Patrząc po rodzinie i w ogóle po wsi w której mieszkam. To też większość na bogato. Nawet ja po szkole 5 lat , fakt że z kredytem 180k, ale wchodzę do mieszkania 60m2 w standardzie wysokim. Czyli zainwestuje około 150k w wykończenie i auto mam wartości 60k. To jest zarobione na wsi w januszexie. Fakt 1.5 etatu. Teraz pytanie czy za PO udałoby się to osiągnąć? Również nwm na kogo zagłosować w
@DrCieplak: jasne 10 lat temu było ciężko i akurat to był środek tez kryzysu światowego tak jak teraz xd pracowali za 1300 a teraz pełno osób pracuje np za 2600 i co? Też za to się ledwo daje przeżyć a w dużym mieście praktycznie ma opcji. Znam pełno osób w tym moja rodzinę którzy wtedy właśnie 2012-15 i wydaje mi się, że dla ogarniętej osoby było to łatwiejsze niż teraz. Ale