Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki
Dzisiaj #zalesie spod znaku #rodzina #zona #rozowypasek

Mam pewien problem który sprawia że jest mi za równo smutno jak i jestem wkurzony

Bohaterowie - ja, moja żona, dwójka małych dzieci (rok i trzy lata)

Od zawsze różniliśmy się w względach towarzyskich. Ja mam różnych znajomych lepszych lub typowych 'od piwa', ona praktycznie żadnych koleżanek. Różnie się z tym toczyło - dwie najlepsze przyjaciółki wyjechały do innego miasta, z inną się drogi rozeszły i teraz praktycznie kontskt ma tylko z dwoma żonami moich kumpli. Tylko to nie są prawdziwe przyjaciółki a spotykają się tylko wtedy kiedy i my. Szczególnej że tylko my mamy dzieci z towarzystwa.

Oboje pracujemy zdalnie i ja często wieczorem chce dom opuścić i zmienić otoczenie (po wspólnym ogarnięciu i położeniu dzieci) . Żona niby nigdy nie miała z tym problemu ale od dłuższego czasu mi to mniej lub bardziej bezpośrednio wytyka. Ze często wychodzę, nie spędzam wieczorów z nią, ona w domu siedzi a ja na mieście.
No spoko tylko ona nie chce wychodzić i w sumie nie ma z kim (stąd zarówno motyw smutny jak i wkrurzony tej opowieści).

Podobnie jak chce się raz na dłuuugi czas wyrwać na weekend. Powiem szczerze że byłbym wniebowzięty jakby ona gdzirs wyszla albo wyjechała, zostawiła mi dom i dzieci na głowie ale ale się to nie zdarza.

Wiem, że jej to przeszkadza(bo mi mówiła) i brakuje jej babskich wyjść, wyjazdów, koleżanek ale wychodzi z założenia, że tego już nie zmieni. Ma 35 lat, pracuje zdalnie i nie widzi perspektywy poznania nowych ludzi.

Nie wiem co z tym zrobić. Obserwuję że cierpią na tym nasze relacje oraz moich że znajomymi bo co raz rzadziej wychodzę do nich (ponownie, mógłbym to robić ale zaczyna mi być głupio).

Gdzie żona może poznać ludzi? Jak ją namówić na wyjście... No właśnie gdzie? Niestety to domatorka, bez konkretnych zainteresowań i sam nie wiem jak ta sytuację zmienić.

PS
Wspólnie wychodzimy raz na jakiś czas na randki więc tu problemu nie ma

#pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639e2245d885543a3ae26d9e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 12
  • Odpowiedz
wea: mało ćwiczy to jakiś zorganizowany fitness grupowy z babkami lub joga na początek. Może chciałaby podszkolić się w gotowaniu to jakiś krótki kurs gotowania. Jeżeli macie dzieci, to prędzej czy później poznacie innych rodziców innych dzieci. Może żona będzie chciała iść jechać gdzieś zaopiekować się dziećmi np w trakcie dyskoteki szkolnej czy coś z innymi mamami. Nie wiem tak tylko piszę.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
WybuchowyŻniwiarz: @FocentDiutt: Tinder to siedlisko fejków i botów. Normalni ludzie poznają sie w realu, bo wszystkie apki randkowe są tak skonstruowane zeby doić kase z frajerów, a tymbardziej tinder gdzie wszystkie opcje są #!$%@? drogie (w badoo tez) + obie aplikacje są przereklamowane. Dlatego nie badz nerdem i poznawaj ludzi w realnym życiu dobrze ci radze
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeżeli ona nie umie nawiązywać i utrzymywać relacji to nic nie zdziałasz. Przecież już w ramach tych 2 lasek od Twoich kumpli mogłyby się spotkać same, ale pewnie żona nie jest w stanie wyjść z inicjatywą.
Macie małe dzieci, a rodzice są często wykluczani towarzysko więc się wzajemnie wspierają i spotkają, u was to się nie wytworzyło ani na spacerach, ani w żłobkach/przedszkolach. Żona pracuje zdalnie, ale ludzie tez się
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Kurczę byłam kiedyś w tym samym miejscu co Twoja żona. I to nie był odosobniony problem. Czasem ten dom, dzieci, praca, tak nas przytłaczają że nie mamy siły psychicznie żeby ruszyć tyłek i zacząć się socjalizować. Mój mąż tez marzył aż zacznę wychodzić do ludzi. Mi pomogło to, że poznałam podobne do mnie koleżanki, również matki. Mogłyśmy sobie pogadać na zwyczajne rodzicielskie tematy, z czasem te znajomosci zaczęły się pogłębiać.
  • Odpowiedz