Wpis z mikrobloga

Dlaczego kredyt 2% to taki ekonomiczny fikołek to chciałbym podać Szanownym Mirkom na przykładzie. Bo system się spina jak stopa referencyjna decyduje o oprocentowaniu kredytu i depozytu. A tu mamy spory rozjazd co generuje paradoksy XD

1/ Chcemy kupić sobie kawalerkę za 500k. Rata takiego kredytu z dopłatą do 2% wyniesie nas ok 2400 PLN

2/ Ok, ale dajmy na to, że mamy to 500k w gotówce. Wrzucamy nawet w tym samym banku tą kasę na lokatę 8% na 3 miesiące co daje zysk na czysto 8000 PLN, czyli w całości pokrywa ratę kredytu

A co jeśli stopy spadną itd - no nic strasznego, no przecież w dowolnym momencie możemy spłacić cały kapitał i zamknąć kredyt.

#nieruchomosci #kredyt2procent #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 15
1/ Chcemy kupić sobie kawalerkę za 500k. Rata takiego kredytu z dopłatą do 2% wyniesie nas ok 2400 PLN


@mickpl: a wynajem tej kawalerki 3.5k

Te 2% to pewnie na cele mieszkaniowe, nie będzie można wziąć i na lokatę wrzucic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mickpl:

Masz rację, zasugerowałem się wpisem z tt, rata wyniesie 2400


A to nie jest tak, że to będzie wymuszenie raty malejącej? Wtedy rzeczywiście jest 3k ale dużo szybciej spłaca się kapitał.
@mickpl: O właśnie to jest mój plan, mógłbym sobie kupić mieszkanie za gotówkę, ale po co, skoro jak wezmę kredyt to wszyscy podatnicy będą mi to spłacać, a swoją kasę będę mógł użyć gdzie indziej ( ͡º ͜ʖ͡º)?
@mickpl: ale liczę na inne luki. Np że uda się nam pozawierać z bombelkami umowy zleceni na pakowanie zmywarki żeby im na 18 urodziny podbić zdolność albo że zrobimy z mężem podział majątku po którym zostanę bez żadnej nieruchomości i poszukam sobie pierwszego mieszkania, bo to nie towar tylko prawo.