Wpis z mikrobloga

Pracując w pierwszym kołchozie około dekady temu zarabiając niewiele ponad minimalna na umowę łączoną (czyli uop i b2b za grosze) jedyną formą motywacji była informacja ze „przez pierwszy rok podwyżka co pół roku”. Myśle sobie super ciekawe ile tej podwyżki, pewnie pare stówek będzie. W owym dniu przyszedł mail od kierownika z centrali:

bb89, dopisz sobie do faktury 80zł

Zdębiałem troche (ta kwotę jeszcze trzeba pomniejszyć o podatek xD) bo myślałem ze jestem dobrym pracownikiem. Od tamtej pory przejrzałem na oczy ze moje starania nijak się mają do wypłaty, a na pewno nie w tym januszeksie.

Slodko-gorzka byla informacja ze kolega który podlizywał się maksymalnie i zostawał na darmowych nadgodzinach (mieliśmy karty przy wejściu wiec wchodził z kimś innym a po godzinie dopiero się odklikiwał xD) dostał całe 90zł. Pół roku później zmieniłem robotę gdzie dostałem 50% więcej hajsu na tym samym stanowisku.

#!$%@? #januszex
#pracbaza #korposwiat #programista15k #zarobki #it
  • 8
@bb89: ogólnie w większości przypadków praca to gówno. Ludzie nie lubią tego czym się zajmują, muszą się użerać z bałaganem i słabym zarządzaniem, a na dodatek Janusz i tak traktuje ludzi jak robactwo na swoim folwarku.

Dlaczego? Raz, że większość takich szefów urka burka po zawodówce myśli, że są najmądrzejsi na świecie w swoim nowiutkim Audi i z firmą po ojcu. Dwa, plują na Polaczkow, a oni jeszcze robią bezpłatne nadgodziny,
@kimunyest95: wg tagów to it, więc jednak takie sytuacje są skrajnością. Chyba, że to korpo niezwiązane z it, a gość robił za "informatyka". Ja tak robiłem w wypożyczalni samochodów i pan prezes to był właśnie taki Janusz, oszczędzanie na wszystkim i niesłowność
jednak takie sytuacje są skrajnością

praca to gówno. Ludzie nie lubią tego czym się zajmują,


@kimunyest95: @dzek: nie są skrajnością, a ludzie na ogół nie lubią tego czym się zajmują. Skąd to wiem? Bo gdyby lubili to robiliby to w wolnym czasie, za darmo i nazywali hobby ( ͡° ͜ʖ ͡°) Owszem, możesz robić to co lubisz, możesz się tym interesować, mieć pasję ale to jest