Wpis z mikrobloga

Mam niekończącą się kontuzję kolan od 30 stycznia. Najpierw ból kolana z tyłu, z czego co czytałem to za słaby dwugłowy, robiłem ćwiczenia i była poprawa. W między czasie pojawił się ból kolan z przodu. Fizjoterapeuta powiedział, że to kolano biegacza. Dostałem pakiet ćwiczeń plus ćwiczenia z internetu, do tego zacząłem brać OstroVit Glukozamina + MSM + Chondroityna (biorę już drugie opakowanie) i czułem znaczną poprawę. W między czasie coś tam biegałem, raz na jakiś czas. Powiedziałem sobie, że w grudniu zacznę powoli biegać (2 strefa tętna, około 7 min/km, około 2-3km) z racji, że jest duża poprawa. Podczas każdego biegania czuję kolana, a wczoraj pojawił się ból z tyłu kolana. Nie mam już sił, nie wiem co robić, mam wrażenie że już nigdy nie wrócę do biegania i najlepiej zrezygnować z tego jak najszybciej, by chociaż normalnie funkcjonować.

#bieganie
  • 5
@Hektar4: Jaki drop w butach, jaka amortyzacja, czy dwójki i tylne pasmo rozciągnięte? Jeżeli biegasz wolno to może być przez lądowanie na pięcie + overstride. Zainteresuj się butami zero drop - wielu ludziom pomogła taka zmiana. Czasami nasze cechy osobnicze uwarunkowane posturą, ruchomością stawów i innych czynników są potęgowane przy bieganiu w butach z dropem.
Ja na codzień biegam z dropem 5-8mm, bo jest szybciej i lżej, ale jak coś zaczyna
@duozoner wcześniej biegałem drop 10mm i właśnie lądowałem na pięcie ( ͡° ʖ̯ ͡°) jakiś czasu kupiłem buty drop 4mm, zrobiłem w nich raptem ok 40 km i staram się biegać na śródstopie, dzięki za radę
@Hektar4: imo nie powinieneś wymuszać ruchu i określonego lądowania bo możesz sobie zrobić od tego inną kontuzję a starać się lądować tak jak układa ci się stopa naturalnie
Poza tym jak mówisz że starasz się lądować to tak naprawdę możesz nie wiedzieć jak ladujesz a tylko może ci się wydawać, nie wiem czy fizjo nie mówił ci o tym by zrobić sobie analizę kroku biegowego z dobraniem obuwia