Wpis z mikrobloga

#wolski #wolskiowojnie #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna
@Niemamwiedzy:
Tak dzwoniłem przed chwilą do WCR Wrocław na nr: 261-656-115
Miałem rację: podlegam poborowi na ćwiczenia ponieważ mam Żone która jest w jednym gospodarstwie domowym.
Inaczej rzecz biorąc możesz ładnego posta napisać że dezinformujesz Wykopowiczów i przy okazji ciśniesz po mnie bezzasadnie.To że ma się dziecko <8 rż nie jest powodem odroczenia jeżeli dziecko ma innego rodzica który nie ma ograniczonej władzy rodzicielskiej, nie jest w szpitalu, więzieniu itp.

Oczywiście zalecam zadzwonienie do twojego WCRu żeby się upewnić. O PESEL nie proszą przy tej okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 178
@dziczunio: a to nie jest tak że osobą sprawujacą jest ta osoba która jako jedyna siedzi z dzieckiem? Niepracująca matka, rodzic lub ktoś z rodziny podczas choroby dziecka itd.? Że to nie chodzi o sam fakt posiadania tylko sprawowania opieki samemu w określonych godzinach czy dniach? Czyli na czas powołania musiałbyś być jednymym członkiem rodziny dostępnym do opieki nad dzieckiem? Stwierdzenie opieki na dzieckiem jako rodzicowi kojarzy sie z drukiem z-15
@Ginik: pelna zgoda! Skoro ma takie zasiegi, to niech sie przysluza do poparcia swojego stanowiska. W innym wypadku kolejna ksiazka bedzie mogla pomarzyc o 5,9/10 na lubimyczytac xD a i tutaj widac, ze psycha sitting xD
-debata z Bartosiakiem - boi sie
-wyzywanie uzytkownikow od wykOpkow - brak pewnosci siebie
-kasowanie niepochlebnych komentarzy - nie radzi sobie z krytyka
-podpisy na #!$%@? - lekcewazenie ludzi ktorzy daja mu chleb
-brak weryfikacji
@wolskiowojnie:
I takiej interpretacji właśnie się obawiam.
Moim zdaniem i zdaniem paru innych osób, które widziałem gdzieś w Internatach, myślnik dotyczy tylko punktu drugiego i wymienionych elementów a-e. Gdyby tak nie było - to po co ustawodawca rozróżniałby punkty 1 i 2, gdzie osobno są wymienione dzieci poniżej i powyżej 8 roku życia? Moim zdaniem, myślnik, który zaznaczyłeś, nie ma zastosowania przy dzieciach do lat 8 tj. punkcie 1.

Sposób zapisu
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 106
@wolskiowojnie: czy ty i pani w WCR nie widzicie tego, że punkt 1 i zaznaczony dopisek mają różne wcięcia sugerujące, że tenże dopisek odnosi się tylko do punktu 2.? xD

Plus to, że jeśli dopisek na dole odnosi się do obu punktów, to po co rozbijać dzieci na dwie grupy wiekowe?

Przecież ten artykuł jest tak prosto napisany, że nie trzeba prawnika do jego interpretacji, a co dopiero pani z WCR.
Nope, co mi Pani z WCR potwierdziła.

@wolskiowojnie: Fajnie, tylko zaznaczony przez Ciebie ten warunek odnosi się do pkt. 2, a nie do pierwszego. Odsyłam do par. 57 ust. 3 rozporządzenia ws. zasad techniki prawodawczej, który to akt prawny reguluje, w jaki sposób redaguje się w PL ustawy i rozporządzenia:

Punkt oznacza się cyframi arabskimi z nawiasem z prawej strony, z zachowaniem ciągłości numeracji w obrębie danego artykułu albo ustępu, a
@tenbydlak:
No i to jest właśnie kolejna furtka - interpretacja czym jest ta "opieka". Ustawodawca mógł mieć "dobre" intencje, ale napisane jest to beznadziejnie.

Pytanie na ile WCR mogą sobie pozwolić na luźne interpretowanie tej ustawy i jak by wyglądało odwoływanie się do wyższego szczebla, gdyby lokalny WCR odwołanie odrzucił po powołaniu się na ten artykuł 5.
@karakanjaroslaw

A akt prawny w tym przypadku mówi wyraźnie, że osoby posiadające dziecko poniżej 8 roku życia są zwolnione z czynnej służby wojskowej nawet jeżeli nie są wyłacznym opiekunem.

Akurat tu nie masz racji, całkowite zwolnienie jest do 6 miesięcy po porodzie i wychowywanie b0mbelka do 2 lat. Do 8 lat jest gdy jest się jedynym żywicielem i wychowawca dziecka, podobnie np z niepełnosprawnymi i emerytami.
Dopuszczam taką możliwość ¯_(ツ)


@wolskiowojnie: Skoro dopuszczasz taką możliwość, to teraz ładnie przeproś @Niemamwiedzy za bezpodstawne oskarżenia o dezinformację, a najlepiej nagraj szorta na konto YT, żeby wyjaśnić ludziom, których wprowadzałeś w błąd swoimi perorami, że sprawa co najmniej nie jest oczywista, bo wiem, że przyznanie się do pomyłki nie przejdzie ci przez gardło.

PS
CWCR nie poda ci obiektywnej informacji, bo, surprise, ten organ ma interes w tym,