Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam pytanie może mondre może głupie nwm

Co cztery lata mam rok przestępny gdyż mówi się o tym że rok słoneczny trwa te 365 dni i jedną czwartą doby. Wobec tego mamy 3 lata pod rząd 365 dni a co czwarty 366 dni.

Idąc tą logiką - czas powinien się przesuwać wraz z biegiem lat. Na przykład po pierwszym roku z godziny 10:00 robiłaby się faktyczna 16:00 (przesunięcie o 1/4 dnia). W drugim roku to byłaby już 22:00 a tak nie jest.

Ponadto - zachody słońca w latach nieprzestepnych są co roku o tych samych godzinach.

Długość roku to nie jest dokładnie 365 i 1/4 - są pewne odchylenia od tej liczby z tego co czytałem, różnica kilku minut lub sekund od pełnych 1/4 dnia - co się dzieje z tymi dodatkowymi sekundami czy minutami z biegiem lat skoro wyrównujemy rok tylko o cały jeden dzień czyli dokładnie 24h?

Jam człek prosty. Prawdopodobnie gdzies coś pomyliłem. Jakieś wyjaśnienie? Czy żyjemy w matriksie, teatr dla gojów?

Wołam @RozkalibrowanaTurbopompa w nawiązaniu do tematów astronomicznych

#przemyslenia #przemysleniazdupy #pytanie #pytaniedoeksperta #kalendarz #astronomia #gruparatowaniapoziomu
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Max3nium: Godzina nie zależy od położenia Ziemi na orbicie. Jeśli masz teraz godzinę 10:00, to jak w następnym roku będziesz w tym samym miejscu na orbicie, to może i będzie 16:00, ale Ziemia będzie obrócona o ok. 90° bardziej i Słońce będziesz widział pod innym kątem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Max3nium: Nie każde stulecia są przestępne i tutaj pewnie "chowają się" te końcówki.
Ale ja prostu wykopek, więc tylko mądrego udaje.
  • Odpowiedz
@Max3nium: chodzi o obieg wokol slonca.
Natomiast Ziemia zawsze robi piruet w okolicach 24 godzin.

Tu chodzi o dodanie dnia w ruchu obiegowym, a Pan zapomnial o ruchu obrotowym. Tutaj zawsze wybrany dzien roku bedzie wygladal podobnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Max3nium: W 1582 roku papież wprowadził reformę kalendarza, lata podzielne przez 100 nie są przestępne chyba, że są podzielne przez 400. Lata 1600 i 2000 były przestępne. Lata 1700, 1800, 1900 nie. Tutaj masz te brakujące 0,0075 dnia.
  • Odpowiedz
@Max3nium: Pomyliłeś następstwa ruchu obiegowego z następstwami ruchu obrotowego ziemi. Faktycznie przez lata przestępne występuje przesunięcie pewnych zjawisk o około 6 godzin. Np. nie ma dokładnej daty i godziny równonocy/przesileń.
  • Odpowiedz
@Limonene: Dotychczas sekundy przestępne były dodawane do kalendarza i od roku 1972, dodano ich już 37. Współczesnym naukowcom przedkopernikańskim wydaje się, że sekundy przestępne dodaje się do kalendarza ponieważ Ziemia zwalnia w ruchu wirowym. Tymczasem Ziemia wcale nie zwalnia, chodzi o coś zupełnie innego i na dodatek teraz trzebaby sekundę przestępną od kalendarza odjąć.

To powoduje bardzo ciężki ból głowy u osób głęboko przekonanych co do spowalniania ruchu wirowego Ziemi.

W jakiejś innej epoce mogłoby to zaowocować rewolucją naukową albo przynajmniej grupą jakiś ważnych odkryć, uznanych powszechnie przez społeczność naukową. Niestety mamy epokę kakisto. Jest to rodzaj średniowiecznego romantyzmu. Taki bolesny problem jak odjęcie sekundy z przestępnej od kalendarza, zostanie rozwiązany tak jak węzeł gordyjski. Nie trzeba będzie nic nikomu tłumaczyć. Ludzie nie dowiedzą się, że naukowcy nie wiedzą dlaczego Ziemia się obraca i w jaki
  • Odpowiedz