Wpis z mikrobloga

@Groenekan: Na pewno można trochę pościemniać z obowiązkami jakie miałeś na danym stanowisku. Ogólnie im większa firma i wyższe, bardziej odpowiedzialne stanowisko tym większa szansa że cię zweryfikują. Na pewno nie warto kłamać w sprawie wykształcenia, bo łatwo to zweryfikować.
Jak aplikujesz do Żabki, to możesz napisać, że trzy ostatnie lata pracowałeś jako software engineer w Google, a oni raczej mają to gdzieś. Zatem: zależy xD


@FieldsOfHope: ta a potem zaczną cie ciągać po całym rejonie do napraw kas fiskalnych lub usuwania watykańczyków bo jakaś przygruba Bożenka sobie klikała w fejsbuka na firmowym komputrze w niezweryfikowane linki XDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michal-skora: no i w jaki sposób to weryfikujecie? Tzn. jakie informacje możecie realnie zweryfikować? Sto lat temu pracowałam w hr, wytrzymałam półtora roku #!$%@?( ͡° ͜ʖ ͡°), i nie mogliśmy udzielać informacji na temat byłych pracowników jeśli jakaś firma chciała zweryfikować ich cv, to niezgodne z prawem. Jeśli ktoś dzwonił z pytaniem czy Jan Kowalski pracował u państwa, to dowiedział się tylko tyle, że nie możemy udzielać
Na pewno nie warto kłamać w sprawie wykształcenia, bo łatwo to zweryfikować.


@girro13: Jeśli ktoś nie ma kierunkowego wykształcenia związanego z stanowiskiem pracy, to w jaki sposób wykryją że nie skończyłeś Wyższej Szkoły Bankowej czy Kulturoznastwa? Czy może jest jakiś ogólnodostępny rejestr absolwentów uczelni wyższych?

Tak wiem posługiwanie się fałszywym świadectwem jest karalne - realnie ktoś nie karany dostanie wyrok w zawieszeniu + pokrycie kosztów sądowych, ale wątpie że komuś z
@HaPe: Zakładam, że ludzie jednak w znacznej większości nie posługują się fałszywymi dyplomami, więc po prostu nie pokażą dyplomu i się wtedy wyda.
A odnośnie weryfikacji to w moim przypadku chcieli zaświadczenia z uczelni o ukończeniu studiów i zgody na udostępnienie im danych odnośnie wykształcenia, żeby mogli sami się skontaktować i potwierdzić.
Zakładam, że ludzie jednak w znacznej większości nie posługują się fałszywymi dyplomami


@girro13: Dokładnie jest to margines, ale zdarzają się takie przypadki.

zgody na udostępnienie im danych odnośnie wykształcenia


@girro13: Czy to stanowisko miało jakiś zwiazek z kierunkiem, który kończyłeś?
żeby mogli sami się skontaktować i potwierdzić


@girro13: Orientujesz się może jak wyglada taki proces weryfikacjij jest jakiś rejestr z łatwym dostępem?
@HaPe: Nie jest to żaden zawód regulowany wymagający wykształcenia. Pracuje jako analityk danych, a ukończyłem informatykę i ekonometrię, więc jest to powiązane, ale brak dyplomu nie oznacza że nie mogę wykonywać tej pracy.

Kontaktowali się bezpośrednio z moją uczelnią. Z tego co wiem, żadnego ogólnokrajowego rejestru magistrów, czy inżynierów nie ma.