Wpis z mikrobloga

  • 402
Podsumujmy cała afere z #wiedzmin #wiedzmin3
- w 2 lata pracy nad upade zdążyli pobrać kilka modów z nexusa oraz szybkie rzucanie znaków co typek zrobił jakis po godzinach
- gra przeportowana na dx12 narzędziem w ogole się do tego nie nadaje przez co optymalizacja leży a u wielu #pcmasterrace jest unplayable
- autor moda zmieniającego prerenderowane cutscenki nie dał rady jednej zmienić bo mu brakowało czegoś tam do tego wiec wzięli i tę cenkę #!$%@? razem z opcjami dialogowymi do niej prowadzącymi, to chyba największy nakład pracy

Coś jeszcze śmiesznego? Proszę o komentowanie, jak dla mnie to edycja (nie)kompletna xD

PS. Do tych co się zaczną srać ze przecież dArMoWy update, nie wolno mieć wymagań - puknijcie wy sie #!$%@? w łeb xD jak ktos wam nasra do obiadu to też sie ucieszycie bo za darmo i nie wolno wymagać niczego smacznego?

#ps4 #ps5 #xbox #xboxseries #xboxone #playstation
Zing - Podsumujmy cała afere z #wiedzmin #wiedzmin3
- w 2 lata pracy nad upade zdążyl...

źródło: comment_16710899581OaQyD1tuZjtiaar0WrhNw.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
PS. Do tych co się zaczną srać ze przecież dArMoWy update, nie wolno mieć wymagań - puknijcie wy sie #!$%@? w łeb xD jak ktos wam nasra do obiadu to też sie ucieszycie bo za darmo i nie wolno wymagać niczego smacznego?


@Zing: ale trochę prawda - to jest gra z 2015 roku. Która gra singleplayer ma po 7 latach jakiekolwiek wsparcie z wyłączeniem łatek naprawiąjących 5 małych bugów na krzyż?
  • Odpowiedz
50k ludzi typie w 7 letnia grę, na dodatek całą niegrywalna, tylko ty masz rację


@Cernold: mnie też pewnie zaliczyli, a tylko ściągnąłem grę zobaczyłem jak chodzi i odinstalowałem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Zing: Z tego co pamiętam to już przy CP2077 wyszło że tam już prawie nie pracuje nikt kto pracował nad Wieśmakiem 3. Nic dziwnego że zrobione na #!$%@? się skoro pojęcie o tej grze, kodzie, silniku czy czym tam jeszcze mają takie że nie mają żadnego, tak samo jak pojęcia nie mieli jak zrobić poprawnie CP
  • Odpowiedz
@Zing: Pobrałem W3 specjalnie dla tego Patcha, myślałem, że zatopię się znowu na 50 godzin w przygodzie. Pooglądałem, pochodziełem, pojeździłem na koniu, ubiłem 5 Ghuli i po 45 minutach odinstalowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zing: Na laptopowym RTX 3060 w 1440p włączenie ray tracingu kompletnie mija się z celem. Nawet z DLSS/FSR odpalonym na ultra wydajność (gra wygląda już wtedy jak mydło), osiągam maksymalnie 40 FPS, z detalami ustawionymi na wysokie.

Wyłączenie RT to natychmiastowy boost do framerate'u - w 1440p, detalami na uber (bez +) i DLSS/FSR ustawionym na jakość mam >70 FPS, co jest już zdecydowanie satysfakcjonujące

Coś tu po prostu mocno nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Zing: nie usunięto żadnej sceny, nie wczytywała się u ludzi z którymś modami. Dx12on11 nie jest przyczyną kiepskiej optymalizacji, bo plik ten można wywalić, a gra działa (i po usunięciu działa osd z afterburnera itp). Nie zmienia to faktu, że optymalizacja leży i kwiczy, aczkolwiek rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji nikomu nie służy
  • Odpowiedz
@Zing: > grac sie da jak zawsze ale nie po to jest pc typu lambo by grać w fhd60fps

RTX 2080 to gpu z PC typu lambo? Dzisiaj to conajwyżej średnia półka a w 2k ze wszystkim na ultra+ fps nie spada poniżej 70 w lesie.
  • Odpowiedz
@Janusz_Rekina: no, #!$%@? implementację dx12 przy okazji wywalając część opcji z wersji na dx11. Technicznie jest kiepsko i nie zamierzam tego bronić, to wygląda jakby kolejny raz nie było na nic czasu i wypuścili patcha byle wypuścić. Bo na przykład ludzie piszą o tym, że zmieniając opcje graficzne podczas gry framerate leci na łeb, na szyję, ale już jak się wyłączy i włączy grę to jest w miarę xD
Odnoszę się
  • Odpowiedz
@Zing: Zgadzam się z Tobą w punkt. #!$%@? najlepsze mody, w dodatku chodzi to #!$%@? na dobrych kompach. Planowałem kilka tygodni temu ograć ponownie W3, ale okazało się, że update wychodzi to czekałem, no i się zawiodłem. Jak bez RT gra chodzi miód tak z RT mam coś koło 10-20 klatek (nie sprawdzałem ile dokładnie, ale kompa mam mocnego). Poczekam jeszcze kilka dni/tygodni na patcha, ale jak dla mnie to CDP
  • Odpowiedz