Wpis z mikrobloga

Za 10 lat #ai zlikwiduje 90% zawodów jakie dzisiaj znamy. Może powstaną jakieś nowe zawody ale o rząd wielkości mniej.
Już teraz rolą tłumaczy jest albo podbicie pieczątki na dokumencie albo drobne poprawki stylistyczne. Ale nikt o zdrowych zmysłach będąc w liceum nie będzie wiązał swojej kariery z lingwistyką.

Coraz mniej jest też zawodowych fotografów gdyż AI w telefonie potrafi zrobić cuda ze zdjęcia wykonanego tym małym sensorem.

W przeciągu dwóch lat firmy zredukują drastycznie zapotrzebowanie na #programista15k #programowanie gdyż zamiast całego zespołu 5 osób i managera potrzebna będzie jedna osoba do promptowania #chatgpt. Zwyczajnie język angielski (a może i polski) staje się tym dla kodu czym GCC jest dla assemblera.

Dobrze wyćwiczony chat bot będzie umiał nawet negocjować warunki sprzedaży - już teraz Meta pracuje nad czymś podobnym: https://singularityhub.com/2022/11/28/meta-created-an-ai-that-beat-humans-at-diplomacy/

Moja rada? Inwestować w największych graczy, jak Apple czy Google bo oni będą w tym przodować. Żyć się będzie w przyszłości głównie dzięki dochodowi gwarantowanemu, czego prekursorem ma być CBDC.

Do wszystkich niedowiarków: polecam znaleźć takie zapytanie na które ChatGPT nie zna odpowiedzi tj. nie jest w stanie rozwiązać problemu nawet gdy zadamy mu pomocnicze pytania.
k_suchy - Za 10 lat #ai zlikwiduje 90% zawodów jakie dzisiaj znamy. Może powstaną jak...

źródło: comment_1671079052NelHWucj744pEw7HVZZvg6.jpg

Pobierz
  • 227
@k_suchy: Wypowiadasz się o wielu zawodach, ale chyba o mało którym masz jakiekolwiek pojęcie. Zacznijmy od zawodu fotografa, który dalej świetnie się ma. Ktoś musi fizycznie chodzić z tym aparatem i robić te zdjęcia, poza tym dobór kadru i kompozycja sceny jest też istotne.

A co do programista 15k to nie ma nawet opcji, żebyśmy jak kolwiek blisko byli do AI piszącego kod.
1: wyboraź sobie, że AI nie pokrywa jakiegoś
Za 10 lat #ai zlikwiduje 90% zawodów jakie dzisiaj znamy.


@k_suchy: Za 10 lat twórcy Midjourneya oraz innych generatorów będą uciekać przed wymiarem sprawiedliwości albo ograniczą działanie AI do prac na otwartej licencji. Już dziś wyciekają pierwsze przypadki plagiatowania artystów, o czym mówiłem od samego początku pompowania balonika.

A o ludziach spamujących w #grafika tymi wypocinami mam wyrobione zdanie.
Logytaze - > Za 10 lat #ai zlikwiduje 90% zawodów jakie dzisiaj znamy.

@k_suchy: Z...

źródło: comment_1671089474Ywl1SpACUXHI8cEHr1wOTJ.jpg

Pobierz
polecam znaleźć takie zapytanie na które ChatGPT nie zna odpowiedzi tj. nie jest w stanie rozwiązać problemu nawet gdy zadamy mu pomocnicze pytania.


@k_suchy: z pomocniczymi pytaniami to byle student odpowie na każde pytanie.
O pracy programistów, fotografów i tłumaczy to ty chyba wiesz tyle ile na filmie zobaczyłeś xD
@k_suchy: To brutalne, ale na tym polega rozwój gatunku. Ludzkość musi iść do przodu. Po do kasjerka w sklepie, skoro maszyna robi to lepiej? Zna wiele języków, dzielnie znosi wahania i zmiany klienta, jest całkowicie neutralna.
Do wszystkich niedowiarków: polecam znaleźć takie zapytanie na które ChatGPT nie zna odpowiedzi tj. nie jest w stanie rozwiązać problemu nawet gdy zadamy mu pomocnicze pytania.


@k_suchy: No ja akurat bardzo często się spotykałem z taką odpowiedzią bota, gdy go testowałem. Ogólnie przewidywania częściowo słuszne, acz mało oryginalne. Co do informatyków raczej nietrafione. Po prostu zwiększy się wydajność częśći pracowników i będzie potrzebne mniej etatów. Takie wspomaganie się ML w programowaniu
@k_suchy widać, że z niejednego pieca chleb jadłeś i znasz specyfikę wielu branży, a przede wszystkim znasz mentalność ludzi i ich podatność na tak radykalne zmiany, bo koniec końców to oni konsumują te wszystkie wytworzone produkty i usługi.
NWO i korporacje, elo.
W obecnej fazie jest moment nagłego wzrostu rozwoju AI ale do tego momentu kiedy będzie to dobre rozwiązanie biznesowe i zabierające zawody to minie nie 10 a 50 lat.


@k_suchy: pytanie czy AI jest swiadome stanie sie trywialnie proste jak uswiadomimy sobie ze to po prostu seria wymnozonych macierzy xd
jakieś nowe zawody ale o rząd wielkości mniej.


@k_suchy: O rząd wielkości więcej. Już zlikwidowaliśmy dzięki postępowi większość "zawodów", a rąk do pracy brakuje. Nic się nie zmieni, poza większym komfortem życia (oczywiście jeśli komuchy wszystkiego nie zaprzepaszczą).