Wpis z mikrobloga

Za 10 lat #ai zlikwiduje 90% zawodów jakie dzisiaj znamy. Może powstaną jakieś nowe zawody ale o rząd wielkości mniej.
Już teraz rolą tłumaczy jest albo podbicie pieczątki na dokumencie albo drobne poprawki stylistyczne. Ale nikt o zdrowych zmysłach będąc w liceum nie będzie wiązał swojej kariery z lingwistyką.

Coraz mniej jest też zawodowych fotografów gdyż AI w telefonie potrafi zrobić cuda ze zdjęcia wykonanego tym małym sensorem.

W przeciągu dwóch lat firmy zredukują drastycznie zapotrzebowanie na #programista15k #programowanie gdyż zamiast całego zespołu 5 osób i managera potrzebna będzie jedna osoba do promptowania #chatgpt. Zwyczajnie język angielski (a może i polski) staje się tym dla kodu czym GCC jest dla assemblera.

Dobrze wyćwiczony chat bot będzie umiał nawet negocjować warunki sprzedaży - już teraz Meta pracuje nad czymś podobnym: https://singularityhub.com/2022/11/28/meta-created-an-ai-that-beat-humans-at-diplomacy/

Moja rada? Inwestować w największych graczy, jak Apple czy Google bo oni będą w tym przodować. Żyć się będzie w przyszłości głównie dzięki dochodowi gwarantowanemu, czego prekursorem ma być CBDC.

Do wszystkich niedowiarków: polecam znaleźć takie zapytanie na które ChatGPT nie zna odpowiedzi tj. nie jest w stanie rozwiązać problemu nawet gdy zadamy mu pomocnicze pytania.
k_suchy - Za 10 lat #ai zlikwiduje 90% zawodów jakie dzisiaj znamy. Może powstaną jak...

źródło: comment_1671079052NelHWucj744pEw7HVZZvg6.jpg

Pobierz
  • 227
@k_suchy: Zacznijmy od tego ze póki co AI jest głównie silnikiem wyszukiwania który składa to w zdania. Poza tym wiele rzeczy wymyśla nieprawidłowych i zmyśla lub wyciąga złe wnioski.
Na dodatek wiele rozwiązań które proponuje saą niemoralne.

Bo tak jak ja uważam ze należy pozbyć się dużej ilości społeczeństwa żeby żyło się lepiej tak wie to AI i wiele innych ludzi. Ale nikt o tym nie mówi bo tego nie da
@k_suchy: i co ci po sztucznej inteligencji jak masz prawdziwą głupotę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tłumaczenie to kwestia mocy obliczeniowej ale daleko nam jeszcze od tego. Kilka pokoleń.

Tylko tłumaczenie może jedynie działać przy tekstach bardzo ścisłych i zwięźle napisanych. Jak w szkockim będzie kilka określeń na to co w Polsce nazywamy po prostu deszczem to AI będzie mieć problem. A co dopiero z tłumaczeniem metafor czy
Bo tak jak ja uważam ze należy pozbyć się dużej ilości społeczeństwa żeby żyło się lepiej tak wie to AI i wiele innych ludzi. Ale nikt o tym nie mówi bo tego nie da się zrealizować.


@PseudoProgramista:
Mądry komentarz, z tym że to się da zrealizować i jest już realizowane. Oczywiście nie przy pomocy obozów zagłady ale to właśnie ku temu dąży cała ta Agenda 2030 i te wszystkie ruchy feministyczno
@k_suchy: pracuję z AI i mogę śmiało powiedzieć, że posty takie jak twoje to typowe januszowe OLABOGA. XD AI na pewno jest fajne jako pomoc, ale jeszcze dłuuugooo (jeśli w ogóle) nie wyeliminuje w całości wielu zawodów, bo po prostu nie jest to możliwe. AI musiałoby znać absolutnie każdy kontekst zapytania i dysponować nieskończoną wiedzą i nieskończonymi połączeniami, co nie jest technicznie możliwe. Nawet to "programiści do wora, a wór do