Wpis z mikrobloga

Proszę o polecenie ciekawych, rozbudowanych gier planszowych.

Ogólnie grałem tylko w jakieś podstawowe typu monopoly, szukam czegoś ciekawego do pogrania w 2-6 osób ale ważne żeby we dwóch dało się grać :x

#gryplanszowe
  • 16
Proszę o polecenie ciekawych, rozbudowanych gier planszowych. Ogólnie grałem tylko w jakieś podstawowe typu monopoly


@Lesrley: To nasuwa się pytanie czy na pewno wiesz czym są rozbudowane gry planszowe. Bo jeśli porównujesz do monopoly to praktycznie każda gra, pomijając jakieś imprezowki, będzie bardziej rozbudowana.
A jeżeli weźmiesz jakąś grę, którą doświadczony gracz planszówek nazwie 'rozbudowaną' to ilość zasad może Cię przerosnąć.

szukam czegoś ciekawego do pogrania w 2-6 osób ale ważne
@Lesrley: Po opisie mogę spokojnie polecić klasyki: Carcassonne oraz Wsiąść do pociągu Europa. Obie gry bardziej rozbudowane niż Monopoly, obie działają na 2-5 graczy. Jak to ograsz możesz powoli przesiadać się na gry nieco bardziej rozbudowane. Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę bo to się skończy długą półką wstydu ;)
@Lesrley: nemesis, clash of cultures, brass, zaginiona wyspa arnak, cywilizacja, alchemicy, brazil. Na dwie osoby działają, ale najlepiej gra się na 4. Czy da się gra w 5 osób to nie sprawdzałem, w niektóre tak.
@Bonnie_the_Cat: skoro jesteś na tyle nieogarnięty, że nie wiesz gdzie kupić grę, to nie wiem, czy dalsza dyskusja ma sens, ale spróbuję.

Przede wszystkim, poleciłem jedną z najlepszych gier jaka istnieje, będącą na 38 miejscu światowego rankingu Boardgamegeek. Spełnia wszystkie założenia OP-a: jest ciekawa, rozbudowana, grywalna dla każdej ilości graczy w przedziale 1-4. Jednocześnie nie jest na tyle skomplikowana, żeby się od niej odbił. W sieci jest udostępnione pełne fanowskie spolszczenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Niekumaty_: spokojnie, doskonale ją znam, ale na prawdę sądzisz, że kupno gry za 800 zł jeśli się miało do tej pory styczność jedynie z monopoly to doskonały wybór? Za tę kwotę kupi 10 innych gier i zapozna się przynajmniej z różnymi mechanikami. To może mu od razu poleć gloomhaven, przecież jest nr 1 na bgg XDD kiedyś idioci polecali dixit na 2 osoby, ale teraz widzę poprzeczka poszła mocno do góry
@Bonnie_the_Cat: Sądzę, że nie powinno się mierzyć innych swoją miarą. To, że wielu osób nie stać na grę za 800zł to nie znaczy, że akurat OP-a nie stać i być może jest to dla niego tyle co splunąć #programista15k W Gloomheaven nie grałem i wierzę, że osoby polecające coś komuś, znają to co polecają. 10 innych gier? Ostatnio była promka na "Red 7" za 12zł, więc pewnie dałby radę kupić nawet