Wpis z mikrobloga

Jak takie akcje są zupełnie niezgodne z podstawowym katechizmem i założeniami katolicyzmu, czy chrześcijaństwa ogółem xDDD Ale #!$%@? z tym, bo w Polsce Kościół zawsze był i jest folwarczno-jarmarcznym mambo jambo z mocnymi akcentami wprost z pogaństwa. Dzisiaj patrząc na to co z Kościołem się dzieje to Marcin Luter był #!$%@? za delikatny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SZESCIOPAK_HARNASIA: pamiętam, że i u mnie to było. Mieszkanie małe ale Wielkie coś z podobizną Maryji było xd. Nie pamiętam z skąd to mieliśmy o dla czego pamiętam to jak przez mgłę mogłem mieć chyb max lvl 5
@evilonep w okolicach drugiej, może trzeciej klasy podstawówki mama wysyłała mnie na roraty. Tam się odbywało właśnie losowanie jednej osoby z wrzuconych karteczek.
Przy czym mama razem z ciotką, która znała księdza opracowały genialny plan. Wykoncypowały, że ksiądz ma słaby wzrok i będzie wybierał największą kartkę żeby łatwiej przeczytać nazwisko (albo nawet się z nim dogadały że taką kartkę wybierze-tego nie wiem). I dały mi złożoną kartkę A4.
Tak bardzo nie chciałam
Najgorsze jest iż to pogański zwyczaj. Co więcej szkalowany w starym testamencie podczas Osiek wyjścia. Przecież zloty cielak to była taka figurka do której motłoch miał się modlić bo nie widzieli namacalnie swojego Boga. Jezu też o tym mówil.

Im jestem starszy to się nie dziwię dlaczego elity traktują ludzi zwykłych jak bydło. Bo to są właśnie ci zeykili ludzie, muszą mieć figurkę żeby się modlić.