Wpis z mikrobloga


Wiele osób na Mirko i Twitterze uprawia piechniczkonizmy deprecjonując dorobek trenerski Herweusza Renarda i sprowadzając całą jego postać do darcia mordy. W tym wpisie postaram się trochę rozjaśnić sytuację

PNA to nie jest byle jaki turniej, gdyby wsadzić tam jakąkolwiek drużynę ze wszystkich trzech Ameryk, poza Brazylią i Argentyną, to gwarantuję, że by go nie wygrała. Polecam obejrzeć sobie kiedyś PNA. Pomijając charakterystyczne dla Afrykańczyków rozkojarzenie, to grają naprawdę super piłkę. Techniczną, szybką, poukładaną taktycznie. Do tego jako B-Worldy mają +21.37 do warunków fizycznych i są napędzani przez swoich fanów. To już nie jest losowy arcade jak 15 lat temu. Największym mankamentem są bramkarze. Dobrych można policzyć na palcach jednej ręki.

Renard z Zambią wygrał grupę z Gwineą Równikową, Libią i Senegalem. W fazie pucharowej wyeliminował Sudan i naszpikowane gwiazdami Ghanę i WKS. Skład miał przechujowy, najlepszymi graczami byli Chris Katongo i Emmanuel Mayuka. Tylko dwie osoby grały wtedy w Europie!Wspomniany Mayuka w Young Boys Berno i Chisamba Lungu w Urału Jekaterynburg.

Do tego dwukrotnie awansował do MŚ, z Marokiem i Arabią Saudyjską. Maroko w fazie grupowej grało świetną piłkę, a zdobyli tylko punkt (w meczu z Hiszpanią padł wynik 2:2), bo ich sędziowie przepotężnie wyruchali w meczach z Portugalią i wspomnianą wyżej Hiszpanią -> skarga Maroka.
W którymś meczu gol dla przeciwnika nie powinien absolutnie być uznany, ale nie pamiętam w którym. W meczu z Iranem byli w cholerę nieskuteczni, przez 70 min cisnęli ich na maksa i nie chciało wejść, Iran zrobił jedną akcję i wygrał 1:0.

Od Arabii Saudyjskiej gorszy skład miał wyłącznie Katar, a potrafił wygrać z Argentyną. Nas cisnęli jakby grali z dziećmi, powinni ten mecz wygrać i awansować do 1/8 finału zamiast Polski.

Proszę więcej nie obrażać Pana Trenera Renarda. Oby ten seksowny gnojek szybko nauczył się polskiego/rosyjskiego i dumnie prezentował się w swojej śnieżnobiałej koszuli na stanowisku selekcjonera Reprezentacji Polski.

#reprezentacja #mecz #pilkanozna #pzpn #pna #mundial #afryka #711
Matioz - ! Pierwotnie miała to być odpowiedź do komentarza @afromort w tym wątku -> h...

źródło: comment_1671026697xrIZfDnH2YXknKAUaSHevc.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@plackojad: Dziękuję, doceniam takie pochwały od koneserów. Wszystkie moje teksty są dopracowane, polecam przejrzeć profil ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Matioz: Dziękuję za zawołanie do takiej pogłębionej ekspertyzy. W kontekście moich wątpliwości, to tak; mam nadzieję, że Herweusz Jan Maria Rodżer Renard faktycznie będzie w stanie udźwignąć ciężar pracy z naszymi orłami. Jednak moja ekspercka intuicja wymaga, abym nie oczekiwał za wiele, a nuż się pozytywnie zaskoczę. Pozdrawiam ciepło
  • Odpowiedz
  • 1
@afromort: Ja absolutnie nie oczekuje, że on zostanie naszym selekcjonerem xD wręcz jestem tego pewien w 100% xD Może i skończymy z jakimś c------m trenerem, ale przynajmniej Kulesza będzie mógł pogadać sobie z nim o piłce, sącząc wódeczkę w białostockim Sky Barze.
  • Odpowiedz
PNA to nie jest byle jaki turniej, gdyby wsadzić tam jakąkolwiek drużynę ze wszystkich trzech Ameryk, poza Brazylią i Argentyną, to gwarantuję, że by go nie wygrała. Polecam obejrzeć sobie kiedyś PNA. Pomijając charakterystyczne dla Afrykańczyków rozkojarzenie, to grają naprawdę super piłkę. Techniczną, szybką, poukładaną taktycznie. Do tego jako B-Worldy mają +21.37 do warunków fizycznych i są napędzani przez swoich fanów. To już nie jest losowy arcade jak 15 lat temu. Największym
  • Odpowiedz
  • 0
@Espo: Właśnie nazwisko zostawiłem, bo jak dostanie paszport to spolszczą mu wyłącznie imię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Trollwykopowy: stereotyp jest właśnie odwrotny, zupełnie się z Tobą nie zgadzam, a oglądam PNA od dobrych kilku lat.

@Poyar: rzuciłeś populizmem. Senegal wyszedł z grupy i przegrał z Anglią, gdyby z Holandią mieli więcej szczęścia, to by wygrali, bo ich cisnęli, słaba Tunezja wygrała z
  • Odpowiedz