Wpis z mikrobloga

Czego jeszcze potrzebuję w apteczce-minimum? Kupiłem sobie taką picrel od Mil-Teca i próbuję uzupełnić o wartościowe rzeczy.

Po zakupie mam od razu:
1. bandaż 4,5m
2. 6 chusteczek mokrych do oczyszczania ran
3. taśma przylepna bez opatrunku
4. długi pasek opatrunkowy (część samoprzylepna nie wygląda na solidną)
5. 7 małych agrafek
6. nożyczki
7. mały cieniutki opatrunek 5cmx5cm
8. rękawiczki jednorazowe

Na pewno uzupełnię to o:
1. pęseta
2. duża i mała igła
3. leki przeciwbólowe i przeciwalergiczne
4. jakaś większa gaza opatrunkowa, czy co tam się teraz stosuje na większe rany (tę z zestawu można traktować najwyżej jako coś w rodzaju większego "lepca")
5. kilka plasterków opatrunkowych (ten długi pasek z zestawu nie budzi mojego zaufania)
6. plastry na odciski
7. miniaturowy nożyk (może tutaj coś polecicie? wiem, że istnieją takie breloczkowe)

Być może:
8. krople do płukania oczu?

Co jeszcze?

Przeznaczenie apteczki to długie spacery górskie i leśne, ewentualnie wyjazdy zagraniczne. Zwiedziłem pół świata i nigdy mi się coś takiego nie przydało, ale czasami trzeba było kombinować z jakąś drzazgą albo innym obtarciem (chusteczka lub karton w skarpetce pod odciskiem nie należy do zbyt komfortowych rozwiązań xD).

#lifehack #apteka #medycyna #survival #pierwszapomoc #ratownictwo
Ranger - Czego jeszcze potrzebuję w apteczce-minimum? Kupiłem sobie taką picrel od Mi...

źródło: comment_1671013772Hjf3gwJvgHFDO3OaPZXDfB.jpg

Pobierz
  • 7
@Ranger: to ma być apteczka edc? jeśli tak to moim zdaniem już za dużo tam masz.. jeśli chcesz nosić ją codziennie to musi być lekka i możliwie mała..

moja:
1) mały bandaż szer 6cm,
2) mała gaza 10x10cm,
3) mała szaszetka z żelem na oparzenia,
4) kilka gazików do czyszczenia rany,
4) około 10cm plastra z opatrunkiem + kilka już uciętych w woreczku strunowym dla czystości,
5) po kilka tabletek: ibuprom
@Ranger:Pomyśl co może się przydarzyć i czego będzieszpotrzebował aby pomóc. Wywrócisz się i rozetniesz rękę to potrzebujesz: gazy np 10x10cm, bandaż dziany 6/10 cm, opatrinek osobisty, ewentualnie plaster w taśmie. A jak skręcisz kostkę to bandaż elastyczny . Sól fizjologiczna w dużych fiolkach i do oczu i do przemycia rany.