Wpis z mikrobloga

Da się mieszkać z oknami głównie na południe (jeszcze 2 na zachód i 1 na wschód) czy w lato się ugotuję? Pietro wysokie, żadnych drzew czy budynków obok, okna duże.
Układ niby spoko, ale nie znoszę gorąca i upałów. Rozważam markizy lub rolety zewnętrzne, czy to pomoże ?
#nieruchomosci
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arsen-zujew: zalezy od tego, jak budynek jest izolowany. Ale na pewno rolety pomogą, są też takie, które odbijają ciepło. Klimatyzator też byłby git.
Ja wolę na południe, bo masz zawsze jaśniej, a nie taki półmrok, szczególnie w mniej słoneczne dni, których w tym kraju jest sporo.

'Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca
Nieomal przez siedem miesięcy w roku, a lato bywa nie gorące'
  • Odpowiedz
'Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca

Nieomal przez siedem miesięcy w roku, a lato bywa nie gorące'


@G1G1G1: jak wiadomo skandynawowie to krwiożercze bestie niewidzące słońca.
  • Odpowiedz
@mojnicknawykopie: po pierwsze, to cytat z takiej śmiesznej piosenki, początku tego millenium.

Po drugie, obczaj, które kraje mają najwięcej zespołów Black metalowych per capita. A potem poczytaj też co tam o--------i. Oczywiście nie chcę generalizować, ale pana korelacja jest.
  • Odpowiedz
@arsen-zujew
Mieszkałem w mieszkaniu na ostatnim piętrze, salon z przeszkleniem od południa. Latem stała temperatura 31 stopni, bez klimy nie do życia. Przy klimie było OK, 20l wody dziennie odprowadzała.
Za to rośliny rosły jak złe, monstery to miały raj.
  • Odpowiedz
@arsen-zujew: no jak tak uważasz to Twoje ograniczenia. Ja zamontowałem w 3 pokojach. Nie latam z wiadrem. Tylko w części skropliny idą na taras w części do kanalizacji a w części do pojemnika WC. ;) a nasłonecznienie w takim mieszkaniu jest super
  • Odpowiedz
@mojnicknawykopie: ale jak to, nie musisz mieć gdzieś blisko miejsca montażu kanalizacji kuchennej lub wc? Bo rurka z wodą musi byc cały czas do dołu, inaczej woda z klimy górą po ścianie się poleje.
W tym mieszkaniu tak jest że balkon a kuchnia są po przeciwnych stronach salonu
  • Odpowiedz