Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy stawki w it w ciągu 5-10 lat spadną?
Czy może kwotowo staną w miejscu, ale obniży je inflacja, poprzez spadek wartości pieniądza?

Na wykopie jestem od jakiś 7lat i ciągle programiści mówią że mają 15k, ale te 15k 7 lat temu to były inne pieniądze niż dziś

#pytanie #praca #pracbaza #it #informatyka #programowanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wez_idz_sobie: 15k wykopowe to nie są zarobki tylko figura retoryczna, nie ma to nic wspólnego z prawdziwymi zarobkami. Cześć zarabia mniej, cześć więcej, jedyne co to mówi to to że w IT soe dobrze zarabia( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy stawki w it w ciągu 5-10 lat spadną?


@wez_idz_sobie: Nie. Nie jestesmy nawet w polowie doganiania zachodu, czy to UK, Holandii, albo nawet USA. Pracy jest coraz wiecej, coraz wiecej utrzymania obecnych systemow, coraz wiecej nowych systemow.
  • Odpowiedz
Na wykopie jestem od jakiś 7lat i ciągle programiści mówią że mają 15k, ale te 15k 7 lat temu to były inne pieniądze niż dziś


@wez_idz_sobie: to bardziej symbol niż konkretna wartość. Dzisiaj 15k zarabia każdy co popracuje parę lat, dobre kwoty to 30k+
  • Odpowiedz
programiści mówią że mają 15k


@wez_idz_sobie: ale nie mówią w jakiej walucie. Standardem na tagu jest że ludzie zarabiają w ojro/dolarze pracując zdalnie bezpośrednio dla zachodnich firm. Dlatemu powstał szyderczy tag programista3k oznaczający kogoś kto zarabia 15k pln i uważa że wygrał życie.
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie: będą powoli rosły dopóki nie zbliżą się do zachodnich stawek (które też będą rosły, tylko wolniej).

Sporo osób pracuje bezpośrednio za zachodnie stawki, więc dla nich będzie się zmniejszać przepaść między lokalnymi zarobkami i zarobkami w innych branżach. Ale oni i tak już mają wielokrotność 15k więc przeboleją ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
Bardziej bym powiedzial 50k


@Proogramista ja bym powiedział że dobre to tak 80k+ i owocowe czwartki. 50k to już powoli zarabia każdy kto 5 lat w zawodzie jest.
  • Odpowiedz