Wpis z mikrobloga

Hej! Szukam prezentu świątecznego dla teścia, który lubi kryminały. Pomyślałem o Nesbo, bo słyszałem dużo dobrego, a wybierając jakieś jego nowsze dzieła nie narażę się na to, że dostanie coś, co już czytał. I tutaj pytanie - czy książki z cyklu z Harrym Holem trzeba czytać w kolejności, czy nie ma to znaczenia? I od razu spytam o polecenie spomiędzy następujących tytułów: Pragnienie, Nóż czy Krwawy Księżyc?

#ksiazki #kryminalne
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mapet42: nie trzeba po kolei, ale lepiej po kolei, bo jednak później jest dużo odwołań do wsześniejszych postaci
trylogia z oslo jest git (żeby nie zaczynać australijskim człowiekiem nietopyrzem czy bankgokiem)
  • Odpowiedz
@mapet42: może jakaś literatura faktu? Nesbo pisze wręcz hurtowo i jego książki to jest taka lektura, no nei wiem, mało wymagająca :)
  • Odpowiedz
Ze swojej strony mógłbym polecić cały cykl Czwartej Małpy J.D. Barker’a lub coś z naszego podwórka cykl Igora Brudnego od Piotrowskiego.
  • Odpowiedz
@mapet42: może Smak Trucizny- Neil Bradbiry. Opis z humorem kilkunastu najsłynniejszych trucizn (np. strychnina itp), oraz morderców, którzy ich używali. Do tego trochę zdjęć w środku i piękna okładka.
  • Odpowiedz