Wpis z mikrobloga

Możecie mnie wyzywać od zamordysty ale uważam że powinno się ustalić sztywna datę do której każdy powinien założyć zimowe opony W DOBRYM STANIE.
Po przekroczeniu tej daty każda kontrola i brak dobrych opon powinna kończyć się 4 cyfrowym mandatem.
Już mam serdecznie dość tych #!$%@? złomów na ulicach którym koła boksują na lekko zaśnieżonej drodze albo tych co jada 20km/h bo trochę szybciej i nie mają kontroli nad samochodem.
Przecież brak dobrych opon to jest niesamowite zagrożenie dla ruchu drogowego

I tak wiem że dla niektórych jazda 20 na godzinę jest ok bo powoli ale bezpiecznie hehe ale prawda jest taka że mając sprawny samochód ze sprawnymi oponami NIGDY nie trzeba jechać aż tak wolno

#zalesie #zima #motoryzacja
  • 10
@71393: Trochę czarno biało patrzysz. Duże znaczenie mają też umiejętności. Ludzie nie potrafią z parkingu wyjechać na równej drodze gdzie nie ma dużo śniegu mając zimowe opony normalne.
To, że ktoś jedzie 20 to się boi, a nie że bierze poprawkę na opony. Wczoraj jechałem za terenówka z prawdziwego zdarzenia, jakaś baba jechała 17km/h na głównej drodze, gdzie przez parę km nie było jak wyprzedzić. Nawet koparka jadąca w sznurku też
@r5678: no ale prawda jest taka, ze letnie opony na sniegu to jakbys po lodzie jechal. Mnie niestety, zaskoczyla zima w tym roku (XD) bo sniegu nie bylo wcale i nagle spadl w piatek, przez weekend napadalo tyle ze jak w poniedzialek do roboty jechalem to tez jak na szpilkach, na rondzie normalnie kola w miejscu sie krecily. Oczywiscie po robocie od razu do wulkanizacji. Roznica jest kolosalna. To jest tak,
@71393: dzień po dniu ta samą dyskusja, i zapiwiada się że będzie do wiosny. Wczoraj próbując to tłumaczyć dowiedziałem się że powinienem być wyrozumiały i brać poprawkę na idiotów na letnich / bojących się jechać i szykować 2x więcej czasu na wyjazd a najlepiej to jechać pociągiem bo widać że nienawidzę innych ludzi. Tylko jak mam zapakować wszystko z busa do pociągu to nikt nie wyjaśnił (,)