Wpis z mikrobloga

Wyciąganie z rowu za 950PLN

W niedziele 11.12.2022 wpadłem do rowu (uprzedzając pytania - ze swojej winy, wpis nie o tym). Samochód wsunął się przodem (prostopadle do jezdni) przy małej prędkości, możliwe że udałoby się wyjechać samodzielnie gdyby był napęd na 4 koła. Zadzwoniłem po pomoc drogową która akurat była najbliżej, był to Rafhol Serwis Rafał Lompa dostępny pod numerem telefonu 792792610, 514663528 oraz 507113115 i posiadający stronę internetową auto-pomoc waw pl oraz pomoc-drogowa24h warszawa pl. I tutaj popełniłem błąd - nie zapytałem o cenę usługi, choć na stronie internetowej widnieje zapis o tym że usługa wyciągania samochodu z błota, śniegu kosztuje "od 150zł". Niżej widniał zapis o tym że ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu KC. Jako że była to niedziela, spodziewałem się kwoty około 200-300pln. Na miejsce po około 30 minutach przyjechała najpierw inna pomoc drogowa (kolega Pana Rafała?), a kilka minut później sam Pan Rafał. Auto zostało podpięte za tylną belkę i wyciągnięte w około 2-3 minuty przez Pana Rafała - bez większych problemów. Nie było też większych uszkodzeń z uwagi na śnieg i miękkie podłoże, chłodnica była w porządku, więc samochód mógł wracać na kołach bez holowania. Za całą usługę czyli 30 minut dojazdu (szacuje około 10-15km) oraz wyciąganie (2-3 minuty) Rafhol Serwis Rafał Lompa zarządał 1050zł. Po negocjacji zszedł z ceny do 950zł. Oczywiście mamy wolny rynek i usługodawca może wyceniać swoją prace w dowolny sposób, lecz to czy Rafhol Serwis Rafał Lompa jest transparentny, godny zaufania i zachowuje się w porządku wobec swoich klientów pozostawiam do indywidualnej oceny. Ja nie polecam.

#januszebiznesu #motoryzacja #pomocdrogowa #inflacja XD
  • 271
  • Odpowiedz
cyrk xD niedziela, strzelam, że wieczorem, koleś po 30 minutach przyjechał bez dyskusji, zrobił co miał zrobić i tyle. I tak, jest godny zaufania, bo zrobił na co się umówiliście i zachował się w porządku, bo znowu zrobił to co niego należało sprawnie i szybko. A ten się sapie o stawkę xD


@jakno: zachowanie się w porządku to wycena usługi przed jej wykonaniem i poinformowanie o tym klienta.
  • Odpowiedz
@rraaddeekk: Nie no zgodze sie, oczywiscie, gosc zarabia tym na zycie ale no 950 za wyciagniecie osobowki z rowu to uwazam ze deko za duzo. No ale nie znam sie, wiec nie chce sie na ten temat za bardzo rozwodzic :) natomiast wydaje mi sie, ze powinno sie pacjenta poinformowac o cenie przed usluga, tak mi sie wydaje
  • Odpowiedz
@Sylar raczej w drugą stronę.
Nigdy nic nie zamawiam jeśli nie sprawdzę czy mnie na to stać.
Owszem dobra praktyka to poinformowanie przed, ale z drugiej strony jeśli klient dzwoni i zamawia uslugę bez pytania o cenę to jasny sygnał ze cena nie ma dla niego zadnego znaczenia.
  • Odpowiedz
@rraaddeekk: zgodze sie ze klient moglby zapytac bo w sumie to w jego interesie. Natomiast pracuje w branzy automotive i jak Boga kocham nie spotkalem sie z zadna pomoca drogowa, ktora wstepnie nie mowila mi ceny jaka wyjdzie za dany wyjazd, malo tego, po fakcie te ceny byly jeszcze korygowane w 90% na korzysc klienta.
  • Odpowiedz
skoro klient nie pyta o cene ale zamawia to moze znaczyc tylko w rzeczy:

- zna stawki lub cena nie ma dla niego zadnego znaczenia


@rraaddeekk: Art. 8 ustawy o prawach konsumenta

Najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta (...)
  • Odpowiedz
w 2020 za wyciągnięcie auta z nasypu i transport 150 km zapłaciłem 500 zł


@aarahon: No to teraz biorąc pod uwagę zwiększenie kosztów prowadzenia działalności, paliwo, inflację i niedzielę to powinno wyjść około tysiąc złotych.
  • Odpowiedz
@N331 dzięki. Gsneralnie to u mnie w firmie zawsze wysylamy ofertę, wiec klient zna cenę przed zamowienem, ale nie zdawalem sobie sprawy ze jest taki obowiazek prawny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
1tyś to i tak tanio

Podjazd w niedziele

Wieczór

Mógł i 3 tyś


@Rxt255: nie zniżam się do oszustw, ale oszukać takiego jak ty, to czysta przyjemność xD tobie bym powiedział 10 tysięcy. Byś mnie po butach całował, bo mogło być 100 tysięcy i noc z twoją żoną.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
ale się spruł kondom w komentarzu xD


@angelofdeath007: ciekawe słownictwo, pewnie cię matka nazywała sprutym kondomem, to się nauczyłeś papugować.

OD 150 zł" co oznacza minimum 150 zł a żeby ustalić dokładną cenę to potrzeba więcej info. gdyby op to podał i zapytał o cenę to by dostał widełki 900 - 1000 i to zaakceptował lub
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
a mozna było dokupic sobie opcje do ubezpieczenia za stówkę czy dwie

@WiesniakzPowolania: Próbowałeś kiedyś skorzystać z takiego ubezpieczenia? Ja mam takie wykupione chyba w HDI TUiR Warta S.A. Padnięty akumulator około miesiąca temu - prawie godzina na słuchawce z komunikatem w stylu "proszę czekać" - ostatecznie poszły kable od kierowcy taksówki (pozdrawiam i dziękuję za pomoc) a połączyć się z assistance w HDI TUiR Warta S.A. się nie dało.
  • Odpowiedz