Wpis z mikrobloga

Cześć szukam telefonu tak w granicach 1100-1700zł, nadal bym korzystał z mojego Xiaomi Mi9 bo chodzi dobrze jak na te 3-4 lata jednak no bateria to koszmar, choć ja wymieniałem ale chińczyki nie oddali w tym temacie.

Znalazłem 3 modele
-Realme GT Master Edition
-Realme 9+ Pro
-Oppo Reno 7
Chyba że coś jest lepszego do takiej kwoty. Widzialem również GT Neo 2 na allegro ale z jakiś chińskich allegrowiczow także no nie ufam.

Wolałbym coś na snapdragonie niż na mediateku bo mam złe wspomnienia chociaż jeśli coś się zmieniło to mogę się zastanowić, aparat żeby był w porządku, bateria 4k+ z szybkim ładowaniem, i CPU lepsze lub porównywalne z moim Xiaomi bo po tych 4 latach nie narzekam na płynność i wolałbym coś na dłuższy czas i nie Xiaomi bo nie mam ochoty patrzyć na MIUI i wolałbym coś świeżego.

#smartfon #telefony #realme #oppo #xiaomi
  • 12
@Kacperhehe jaką baterię wymieniałes? ja w swoim mi 9t zamieniłem na Nohon bo miała dobra opinie i rzeczywiście trzymała jak oryginał, telefon sprzedałem znajomej dobrze chodzi do dzisiaj ponad rok po wymianie
Google pixel 6a


@KwasneJablko: @Kacperhehe: Dokładnie. W tych widełkach cenowych brałbym Google Pixel 6a. Długie wsparcie i mocny telefon.
Mnie niestety odrzucił brak możliwości wrzucenia karty SD. Bo 128GB to jednak mało ze zdjęciami. Ale chyba wszystkie, które wymieniłeś też nie mają możliwości wrzucenia karty SD.
@Kacperhehe: Ewentualnie:
OnePlus Nord 2 (premiera ponad rok temu)
Xiaomi 11T (premiera ponad rok temu)
Motorola Moto G200 5G (NIE AMOLED) (premiera ponad rok temu)

Xiaomi 11 Lite 5G NE (premiera ponad rok temu)
Xiaomi Mi 11 Lite 5G (premiera ponad półtora roku temu)

Jeśli chodzi o Mediateki, to z tymi nowszymi jest podobno już dużo lepiej, a seria Dimensity to już naprawdę "cywilizowane" procki.
@KwasneJablko: @kemek: brak szybkiego ładowania, stary aparat, duze ramki przezyje.
Widze, że procesoro wymiata ale z 6GB jak długo? Wsparcie też długie ale w sumie czym więcej aktualizacji miałem w moim Xiaomi to tym gorzej chodził xD.

128GB racja mało. Dlatego przy tamtych modelach już bym myslal nad 256GB. Choć w Xiaomi mam 64GB i już mam zero ale wiekszosc przez filmiki i zdjęcia (65% to shit który powinienem przeczysicc
@kemek: Jeszcze to ze aktualnie mam prace co siedze po 6-7h na telefonie non stop. Także zależało by mi na tej mocnej baterii/szybkim ladowaniu podobno pixel dlugo trzyma ale przy takim czasie nie przewiduje ze nie podlacze go przy Realme do max to 30minut, a tam duzo wiecej? 18W vs 65W brzmi jak spora roznica.

Troche kusi to ze to nie chinczyk ale po tej propozcji to mam coraz wieksza rozterke
@Kacperhehe: Oneplus nord 2t jest do kupienia w promocjach po 1500-1600 zł i ogólnie jest lepszy niż realme 9 pro+ i realme gt master edition.
Pixel 6a to też jakaś opcja.
s20fe szło po tyle kupić ale już chyba je mocno wycofali ze sprzedaży.