Wpis z mikrobloga

Krychowiak i Szczęsny od miesiąca w każdym wywiadzie powtarzają, że nie umieją grać w piłkę i reszta reprezentacji też nie umie. Lewandowski daje do zrozumienia, że nie ma ochoty grać w reprezentacji, bo nie ma z tego żadnego funu. Nawet nic nigdy nie mówiący Zieliński się uruchomił i mówi, że #!$%@? gramy. Także ja chyba nawet nie chce wiedzieć co tam się dzieje w środku tej reprezentacji. Wątpię czy da się to jeszcze sensownie skleić bez odsunięcia kilku piłkarzy i oczyszczenia atmosfery. Tylko kogo stać na to, żeby z miejsca pożegnać się z Glikiem, Krychowiakiem, być może Szczęsnym. Myślę, że i Lewandowski jest tu też zakładnikiem własnego PRu, a reprezentacja zakładnikiem Lewandowskiego. On nie zrezygnuje z reprezentacji bo wizerunkowo byłby to strzał w stopę. Reprezentacja z tego samego powodu nie zrezygnuje z niego. A my nie mamy selekcjonera, który umiałby wykorzystać Lewandowskiego. Grając na jednego napastnika logiczne jest, że 3 piłkarzy rywala będzie biegało za Lewandowskim i od razu mamy po meczu bo gość jest odcięty od gry. To w takim razie już lepiej żeby biegał tam ktokolwiek zamiast Lewego bo rywal przynajmniej miałby mind fucka. A na 2 napastników nie chcemy wychodzić bo filary drużyny twierdzą, i zapewniają każdego dookoła, że nie umieją grać w piłkę i szkoda nawet próbować xD

#kanalsportowy #mecz #reprezentacja
  • 4
Tylko kogo stać na to, żeby z miejsca pożegnać się z Glikiem, Krychowiakiem


@Mysteriouss: wszystkich powinno być na to stać. Bednarek ma doświadczenie by grać w kadrze. Kiedyś przecież Pazdan robił furorę - defensywa to bardziej system niż personalia.

Za Krychowiaka można wstawić 3 bardziej ofensywnych piłkarzy, którzy bieganiem i rozgrywaniem zrobią więcej przewagi i utrudniania gry niż statyczny Krychowiak, który może mieć lepsze ustawianie się i grę defensywną.
Także ja chyba nawet nie chce wiedzieć co tam się dzieje w środku tej reprezentacji.


@Mysteriouss: nic, a co się ma dziać? Defensywnym bardziej pasuje wygrywanie 1:0, ofensywnym bardziej pasuje wygrywanie 3:2, jak to normalnie w piłce bywa.

Wypowiedzi Krychowiaka i Szczęsnego zresztą wyolbrzymiłeś.
@SRzeyamlon: wszystkich powinno być stać, ale jednak kolejny selekcjoner tego nie robi z jakiegoś powodu. Nawet Sousa po jednej połowie przywrócił Glika do składu i już nigdy nie próbował grać bez niego.
@Brzychczy: nie wydaje mi się. Napisałem to co oni sami mówią. Gramy dlugie piłki(w domyśle laga na Robercika) bo nie umiemy inaczej grać i nie wyjdziemy spod pressingu, jeśli nie zagramy tej lagi. To jest wypowiedź Szczęsnego. Krychowiak
nie umiemy inaczej grać i nie wyjdziemy spod pressingu

inaczej grać nie będą bo nie umieją


@Mysteriouss: wyolbrzymiłeś bo "nie umiemy tak grać" to wyolbrzymiona wersja "gramy słabo wyprowadzając od tyłu" lub "gramy tak bo daje nam to najlepszy efekt"

- My gramy słabo od tyłu i robimy sobie więcej krzywdy, grając od tyłu, niż dobrego. Nie jesteśmy na tyle dobrze przygotowani technicznie z tyłu, bo mamy świetnych zawodników z przodu,