Wpis z mikrobloga

Mam wielką bekę z #antynatalizm #bekazlewactwa. Jestem 43. letnim mężczyzną z rodziną i dzieckiem. Nadchodzi okres świąt i wiecie co? To przepiękne chwile. Czuję, że żyję. Zakładam ozdoby, lepię bałwany, zamawiam dekoracje świąteczne na alledrrooggooo.

Wiecie co jest cudowne? Dzisiaj zjeżdżaliśmy z córką z górki na pupie. I na koniec szepnęła mi w ucho, że to najpiękniejszy dzień w jej życiu.

A ten nawet się nie skończył, bo przecież mieliśmy do założenia świąteczne ozdoby na drzewa i dach.

Jak wjedzie choinka, to będzie naprawdę wypas. Córcia już szykuje ozdoby, pies dostaje kociokwiku na widok zasp śnieżnych. Życie jest piękne, kiedy masz je z kim dzielić. I komu przekazać opowieści z dzieciństwa, przekazać tradycje hołubione przez rodziców. Na bank będzie śpiewanie, przytulanie, tańcowanie.

Wy z #antynatalizm nigdy tego nie poznacie. Jesteście ograniczeni do odczuwania rzeczywistości tylko przez pryzmat własnych zmysłów i odczuć. Żal mi was.
  • 158
@Faraluch: Nigdzie nie napisałem, że życie bez dzieci jest bez sensu. Sami sobie to dopowiadacie. Napisałem, że jest świetne i szczęśliwe. Nadaje dodatkowego błysku, kolejne warstwy szczęścia, które oprócz własnego kąta, partnerki, miłości w związku można mieć. Można też imprezować, podróżować i robić inne rzeczy.

Porównanie szczęśliwej rodziny do miotu psów to już kompletny odpał i nawet nie zasługuje na dłuższy komentarz.
@arysto2011: mam na myśli to że tak są "piękne chwile" a ile jest tych "niepięknych"? Ciesze się ze fajnie jest w ten swiateczny czas i oby tak bylo zawsze, lecz mam obawy co do okresu dojrzewania i starszego stadium. Raczej uroczo, słodko i kolorowo nie będzie, obym się mylił.
ja n jestem antynatalistka

ale nie chce miec dzieci, wole sb w swieta pograc w lige, lost ark zagryzajac pierogami

ja bym sie poplakala gdybym misiala spedzac swieta w ten sposob co ty (,)
ale dobrze ze ty masz dzieci, popieram rozmnazanie sie, tak to ja nie musze tego robic, dzieki temu mamy nowych podatnikow ktorzy beda napedzac polska gospodarke ( ͡ ͜ʖ ͡)