Wpis z mikrobloga

mam taki kazus
czy kancelara adwokacka moze byc w budynku
a) w ktorym znajduje sie agencja towarzyska
b) w ktorym znajduje sie lombard
3) w galerii handlowej (np Galeria Krakowska)

Moglby ktos uzasadnic te podpunkty ? w kodeksie etyki adwokackiej znalazlem tylko, ze nie mozna prowadzic kanclarii adwokacjiej wtym samym budynku, lokalu z osoba prowadzaca inna dzialalonosc, gdy taka sytuacja bylaby sprzeczna z zasadami etyki adwokackiej lub moglaby narazic dobre imie Adwokatury
#prawo #studia #adwokat #prawiczek
  • 8
Moglbys mi pomoc z tym ? Bylo to na 1 wykładzie i nie pamietam co on mowil o tym


@dominacja_genetyczna: nie jestem prawnikiem :) nie znam źródeł prawa

ale jako ciekawostkę mogę podać że znałem kiedyś miejscówkę gdzie w jednej klatce był komornik, czerwona tabliczka jak urząd państwowy, i w tej samej klatce na którymś tam piętrze urzędowała pani lekkich obyczajów (oczywiście dyskretnie a nie że tabliczka była przy wejściu do
@dominacja_genetyczna:

w kodeksie etyki adwokackiej znalazlem tylko, ze nie mozna prowadzic kanclarii adwokacjiej wtym samym budynku, lokalu z osoba prowadzaca inna dzialalonosc, gdy taka sytuacja bylaby sprzeczna z zasadami etyki adwokackiej lub moglaby narazic dobre imie Adwokatury

Mam egzamin z etyki za tydzien


W związku z egzaminem proponuję zacząć od zapoznania się z aktualnie obowiązującą wersją Kodeksu Etyki :) § 9 został mocno zliberalizowany 2 lata temu, fragment o którym mówisz